Sotsiaalmeedias ringleb info, et Eesti suurim äpitaksoplatvorm Bolt vahetab oma autpargis senised surugaasil sõitvad “rohesabad” uute täiselektriliste autode vastu. Jaan Lašmanov, Bolti uus pressiesindaja toob asjasse selgust.

Eesti suurim äpitaksoplatvorm Bolt soetas mõni aasta tagasi sadakond surugaasil sõitvat “rohesaba”. CNG VW Golfie ja Škoda Octaviaid sõidab viimasel ajal aga harva ette.

Meie toimetuse inimesed kasutavad Bolti praktiliselt igapäevaselt ning “rohesaba” on Tallinnas pigem haruldus – kas on tõesti nõudlus nii palju kasvanud või on kuulujutus, et Bolt oma CNG-autodest loobub, terake tõtt?

Viis küsimust ja poolteist vastust

– Kui mitu CNG Octaviat ja Golfi on Boltil praegu liikvel? Millised on nende läbisõidud ning mis saab edasi kasutusaja lõpus?
– Kirjeldage senist kogemust CNG-ga
– Milliseks kujuneb Bolti autopark 2020. aastal? Mitu hübriid- ja mitu elektriajamiga autot on kavas soetada?
– Kas kavatsete kasutada riiklikku elektriautode ostutoetuse meedet elektritaksode soetamiseks?
– Millist nime hakkab kandma kategooria, mille alla tulevad elektriajamiga taksod?

Bolti uus pressiesindaja Jaan Lašmanov vastas nii:

Meie kogemus CNG autodega on olnud väga positiivne ja jätkame kindlasti selle sõidukiklassiga tegevust. Ka juhid on CNG sõidukitega väga rahul, kuna kütusele kuluv summa on väga väike – CNG sõidukiga saaks sõita Tallinnast Tartusse vaid 7-8 euroga.

Praeguseks oleme allkirjastanud lepingud, et soetada uued CNG ja hübriidautod. See ei tähenda et sellega saab autopargi uuenduse projekt läbi.

Selle asemel, et vahetada kogu autopark kord kahe aasta tagant täielikult välja, oleme liikunud paindlikuma lahenduse suunas ning ostame autosid partiide kaupa. Teisisõnu ei ole autoostu protsess kaugeltki lõppemas.

Oluline on, et nii juhtidele kui ka klientidele on kasutada senisest parema kvaliteediga sõiduk. Soetame parema varustustasemega ning aktiivse turvavarustusega autosid. Mis puudutab elektriautosid, siis jagame sel teemal uudiseid siis kui miskit konkreetsemat jagada on.

Kui palju on liikvel CNG “rohesabasid”?

Kuna Lašmani vastused olid üsna lakoonilised, palusin uuesti täpsutada praegu liikluses olevate “rohesabade” arvu.

“Kuna autopargi uuendusprotsess on veel käimas, ei ole me jõudnud lõpliku CNG autode numbrini,” tuli vastus.

Kokkuvõtteks

Päriselt ei tahaks ma uskuda, et Bolt ei tea, palju on nende autopargis CNG “rohesabasid” ja kui palju on kavas juurde soetada keskkonnasõbralikke hübriide või isegi elektriautosid.

Varasemalt on Bolt viisakalt ka teenust osutavate juhtide arvu väljaütlemisest kõrvale põigelnud, vastuseta on jäänud ka küsimus, mida tähendab täpsemalt nende kliimaneutraalne suund.

Lõpuks polegi see tähtis, Bolt on mugav ja kliendile soodus äpitaksorakendus, mille puudumisel tuleks see vist välja mõelda.

Ning küsimus, kas elektriajamiga autod tulevad, sai ju vastuse: hübriidide soetamine on kavas. Kui mitu ja millal neid Bolti autoparki lisandub, saame tõenäoliselt teada mõne järgmise toreda pressiteate vahendusel.

Kaanepilt: Bolt

Jaga

Ylle on teinud teadus-, haridus- ja keskkonnateemalisi telesaateid ning töötanud vabakutselise (kirjutava) ajakirjanikuna. Alates 2015 WWCOTY rahvusvahelise kohtunikekogu liige. 2015. aastal pälvis Ylle riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija auhinna. Acceleristas vastutab Ylle lehe väljaandmise eest ning kirjutab aeg-ajalt talle omase otsekohesusega

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.