Reede, 14. juuni 2024
Universumis peab valitsema tasakaal – kui meie saime GR Yarise, siis Ameerika Ühendriigid saavad GR Corolla. Selles videos pandi viimase rooli professionaalne võistlusdriftija Ken Gushi.

Lisaks ilusate kaadrite piidlemisele saab videost kõrva taha panna ka mõningaid kiire sõidu võtteid, sealhulgas vasaku-jala-pidurdamist ja kand-ja-varvas-vahegaasiga allavahetusi puudutavaid näpunäiteid.

Sarnaselt GR Yarisele on ka GR Corolla nelikveoline, käsikastiga (koos sisse-väljalülitatava automaatse vahegaasi funktsiooniga) ning juhi poolt valitava veojõu jagamisega esi- ja tagatelje vahel. Ka GR Corolla kandmikku on kereliimi ja lisakeevitustega tugevamaks muudetud ning massi aitavad vaos hoida kergemad, alumiiniumist detailid.

Mootor on sama 1,6-liitrine turbotatud ridakolm mis kuuma Yarise kapoti all, kuid Corolla puhul on võimsus tõstetud 300 hj / 224 kW ja pöördemoment 370 Nm juurde. Täpsed hinnad pole veel teada, nõudlus on juba olnud meeletu. Esimese müügiaastaga plaanitakse toota ja müüa vaid 6500 autot. GR Corolla baaspakett jõuab müüki käesoleva aasta lõpus, toorem Circuit Edition aga järgmisel aastal.

Meedia: Toyota/AutoGuide

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN