Teisipäev, 16. aprill 2024
Valmis on saanud uus GPS-i kaardipõhi, mis aitab Eesti ja Venemaa vahelistel piirivetel paremini navigeerida.

piirivalve

Kalurite ja teiste piiriveekogu külastavate inimeste abistamiseks valmistasid piirivalvurid uue GPS kaardipõhja, mida alla laadides saab ennetada eksitusest tingitud piiriületusi Eesti ja Venemaa vahelistel piiriveekogudel.

Vasknarva kordoni juht Marek Liiva tõdes, et navigatsioonihooaja alguse järel on piiriveekogudel järjest rohkem kalastushuvilisi ning ka niisama puhkajaid. Suurem osa kontrolljoone ületustest leiab aset teadmatusest.

„Kaugemalt tulijad ei märka tähistusi või teevad valearvestuse kontrolljoone kulgemisest. Eksitusi tuleb ette ka kehvade ilmaolude tõttu ja nõnda edasi,“ märkis ta.

„Seega väga tähtis on piiriveekogul liikudes valvsust mitte kaotada, kuid veelgi turvalisem on sõit, kui oma GPS seadmesse laadida piiriveekogul navigeerimise kaart,“ lisas piirivalvejuht. Ta oli veendunud, et kaardi järgi pole enam võimalik kontrolljoont kogemata ületada või piirivetel pimesi liigelda.

Viis sammu turvalisemaks navigeerimiseks piirivetel:
  • Kaardipõhja allalaadimiseks mine piiriveekogu koduleheküljele
  • Lae alla fail „Piiriveekogu navigeerimise kaart “2021.gpx“
  • Ühenda oma Garmin GPS-seade arvutiga ja ava arvutis GPS-seadme kaust
  • Leia sealt kataloog Garmin/GPX
  • Tõsta sinna oma arvutisse allalaetud fail „Piiriveekogu navigeerimise kaart 2021.gpx“

Valmis! Peipsi järvel, Narva jõel ja Narva veehoidlal liigeldes tuleb oma GPS-seadmes kaart avada ning saabki turvaliselt ja mugavalt piiriveekogul navigeerida.

Allikas: PPA. Kaanepilt: Ylle Tampere

KOMMENTEERI SIIN