Kolmapäev, 29. mai 2024
Autodega on nagu kõige muuga – kui midagi läheb väga hästi kaubaks, siis on see kas väga hea või väga soodne. Harva juhtub, et need kaks omadust koos esinevad. Üheks selliseks väga õnnestunud kombinatsiooniks on kindlasti Škoda sõiduautod.

Selle automargi mudelid troonivad müügiedetabelite tipus juba aastaid ja iga uus Škoda mudel on Eesti turul järjekordne hitt. Sama seis on Škodadega ka siis, kui võtta sihikule kasutatud autod. Mis teeb Škoda sedavõrd populaarseks nii uute kui ka teise ringi autode ostjate seas?

Hästi varustatud

See võib kõlada äraleierdatud argumendina, aga Škoda on tõepoolest ülimalt soodne valik. Arvestades selle automargi põhivarustuse taset, jõuallikate mitmekesisust ja ajaproovi läbinud kvaliteeti, on täiesti ilmne, et Škoda ostja saab oma raha eest veidi rohkem vastu kui nii mõnegi teise auto puhul.

Väga hea varustustasemega Škoda on samal tasemel komplekteeritud konkurentidest märkimisväärselt rahakotisõbralikum ja seda nii soetamise hetkel kui ka järgneval ekspluatatsiooniperioodil.

Parim hinna ja kvaliteedi suhe

Škoda mudelivalikus on masinad alates väikesest Fabiast kuni luksussedaani mõõtu Superbini, sinna vahele jääb vaieldamatu superhitt (arvustus 1) Octavia (arvustus 2) ja veidi väiksemad Scala ja Rapid. Lisaks on valikus ka kohustuslikud linnamaasturid, ilma milleta ei saa ükski tõsiseid müüginumbreid sihtiv automark tänapäeval hakkama.

Traditsioonilisi linnamaastureid on valikus kolm: väiksemast suuremani loetuna Kamiq, Karoq ja Kodiaq. Esimene neist on pigem kõrgemale tõstetud väikeauto mõõdus ja viimane suurim täiemõõduline linnamaastur, mida saab valida ka 7-kohalise sõitjateruumi ja nelikveoga.

Lisaks on valikusse jõudnud ka täiselektriline linnamaastur Enyaq iV, mis puhtatõulise Škodana on Eesti turul kindlasti üks parima hinna ja kvaliteedi suhtega autosid.

Erinevad jõuallikad

Erinevalt paljudest teistest autotootjatest pole Škoda diiselmootorile selga keeranud ja suurema sõiduvajadusega inimestele on valikus erineva töömahu ja jõudlusega jõuallikad.

Lisaks on Škoda pakkunud juba aastaid CNG surugaasil töötavaid mudeleid, mis enne gaasihinna tõusu olid vaieldamatult soodsaim variant sisepõlemismootori toel maanteel kilomeetreid mõõta.

Ka bensiinimootorite skaala on piisavalt lai, küündides 1-liitrisest 55 kW tasasõudjast kuni 2-liitrise ja 180 kW RS lisatähist kandva maanteemürsuni.

Turvaline ja mugav

Škoda on oma hea vastupidavuse ja ülimalt ergonoomilise ning intuitiivse kasutusmugavuse rajanud emafirma Volkswageni kogemustele.

Škoda ei tegutse katse-eksituse meetodil ja seda on autosse istudes kohe tunda: sõiduasend, lülitid ja nupud asetsevad kõik loogilistes kohtades. Kui Škoda ei paneks masinatesse kasutusjuhendit, ei juhtuks sellest midagi, sest iga vähegi autodega kokku puutunud inimene suudaks mõne hetkega leida üles ükskõik millise vajaliku seadistuse.

Emafirma tarkusele lisab Škoda omalt poolt veel hulga kavalaid lahendusi. Esimesena tuleb meelde vihmavarjupesa ukse sees või ukse avamisel välja kargav plastikust ukseserva kate, mis ei lase kitsas parklas ust avades enda või kõrval parkivale autole viga teha.

Lisame juurde klaasipesuvedeliku paagi sulgemismehhanismi, millest saab avanemisel vedeliku lisamist hõlbustava lehtri, või kütuseluugi siseküljel asuva jääkaabitsa. Kõik niisugused detailid annavad oma panuse sellesse maagiasse, mille abil Škoda on tõusnud populaarsemate automarkide esinumbriks.

Škoda ülalpidamine on igati taskukohane ja seda ka juhul, kui osta kasutatud auto. Škoda varuosade kättesaadavus on hea ja nende hinnad soodsad.

Škoda hooldusvälp on 30 000 kilomeetrit, mis näitab, et tootja on oma autode kvaliteedis nii kindel, et esinduses tuleb käia regulaarselt rahakotiraudu avamas keskmiselt kaks korda harvem kui mõnd konkureerivat automarki omades.

Foto: Longo

KOMMENTEERI SIIN