Teisipäev, 16. aprill 2024
Tänasest, 28. märtsist 2022 lendab Eesti erakapitalil põhinev lennufirma NyxAir neljal uuel liinil Rootsis ja Soomes.

Rootsis hakkab NyxAiri 34-istmeline Saab 340 lendama Västflyg AB tellimusel Rootsi lääneranniku lähedal asuva Trollhättani ning Stockholm-Bromma vahel. Teine uus ühendus saab toimuma Skåneflyg AB tellimusel Lõuna-Rootsis asuva Kristianstadi ja Stockholm-Bromma vahel. Mõlema uue liini lennud toimuvad 6 päeval nädalas, teatas NyxAir.

Lisaks hakkab NyxAir 28. märtsist lendama Stockholm-Arlanda ja Ahvenamaa pealinna Mariehamni vahel. Väljumised toimuvad kaks korda päevas, välja arvatud pühapäeval, mil mõlemal suunal on üks väljumine. NyxAiri ja Ahvenamaa maavalitsuse vahelise lepingu kohaselt toimuvad lennud pea 7 kuud, mille järel värskendatakse kokkulepet. Tulenevalt vajadusest avatakse samuti eraldiseisev lennuliin Mariehamni ja Turu linna vahel Soomes, kus lennud hakkavad toimuma 5 päeval nädalas.

„2017. aastal asutatud NyxAir on vaatamata noorele eale juba kogenud vedaja Euroopa siseliinidel ja meil on hea meel laiendada oma liinivõrku Põhjamaades. Regionaalses lennuliikluses on ilmselgelt näha elavnemist ning NyxAir oma 10 lennukiga on valmis veelgi liinivõrku laiendama,“ ütles NyxAiri juhataja Jaanus Ojamets.

NyxAiri koostööleping Air France’i ja KLM-iga võimaldab pakkuda NyxAiri opereeritavatest sihtkohtadest ka sujuvaid jätkulende.

Stockholmi kesklinnast vähem kui pooletunnise autosõidu kaugusel asuv Bromma lennujaam teenindab eelkõige Rootsi siselende ning era- ja tellimuslende. Varem on NyxAir Rootsis lennanud Bromma lennujaamast Malmösse ja Ängelholm-Helsingborgi. NyxAir on Arlanda lennuväljalt varem lennanud Vilhelmina ja Lycksele lennuväljadele.

Foto: NyxAir

KOMMENTEERI SIIN