Laupäev, 20. aprill 2024
Tallinna lennujaam koondab juulist septembrini 17% töötajatest, kokku 111 töötajat. Tänavu planeeritud investeeringuid on 25% ja tegevuskulusid 27% vähendatud. Praeguse seisuga saab Tallinnast lennata üheksasse sihtkohta, suurim lendaja on airBaltic.

Lennuliikluse katkemise ning selle aeglase taastumise tõttu on kontsern Tallinna Lennujaam, kuhu kuuluvad AS Tallinna Lennujaam ja AS Tallinn Airport GH, sunnitud kärpima tegevuskulusid ning koondama 111 töötajat.

Reisjate arvu taastumine kriisieelsele tasemele võib prognooside järgi aega võtta isegikaks aastat. Riivo Tuvike, AS Tallinna Lennujaam juhatuse esimees usub, et 3. miljoni reisijani jõutakse taas alles 2022. aasta lõpuks ning sealt edasi võib loota ka reisijate hulga edasist kasvu.

“Lühemas perspektiivis tuleb majandusliku jätkusuutlikkuse tagamiseks teha raskeid ja valusaid otsuseid,” oli Tuvike realistlik. “Kuivõrd tööjõukulud moodustavad lennujaama püsikuludest 41%, siis kahjuks ei pääse me ka nende vähendamisest.”

Kontsern Tallinna Lennujaam on vähendanud 2020. aastaks planeeritud investeeringuid 10,3 miljoni euro võrra ehk 25% ja tegevuskulusid 5,4 miljoni euro võrra ehk 27%. 

Tuvikese sõnul vähendas kontsern märtsis töötajate koormust ja töötasu kolmeks kuuks 30% võrra, samuti on suureks abiks riigi poolt kiiresti käivitatud Töötukassa meede.

“Need meetmed on aidanud meid lühiajaliselt kuid kahjuks sellest ei piisa olukorra leevendamiseks ning oleme otsustanud koondada perioodil juuli-september 17% lennujaama töötajatest ehk 111 inimest,” rääkis Tuvike.

“Oleme seda otsust edasi lükanud nii palju kui oleme saanud ning esmalt vaadanud teisi võimalusi. Kahtlemata mõjutab see suurt osa meie töötajatest, nii majanduslikult kui ka emotsionaalselt,” lisas Tuvike. 

Ta tunneb siirast kahju, et nii raske otsus langetada tuleb ja lubab, et ettevõtte poolelt toetatakse lahkujaid uue töö otsinguil erinevate koolituste ja nõustamistega.

Aprill oli Tallinna lennujaamale üliraske: reisijate arv võrreldes mulluse aprilliga kukkus 99%. 2020. aasta lõpuks prognoosib ettevõte reisijate vähenemist üle 50% ning mitme miljoni euro suurust kahjumit.

25. maist on võimalik lennata 9sse sihtkohta

Praegu lendavad Tallinnast regulaarselt Lufthansa ja Finnair, mis teenindavad ühte põhiliini ja airBaltic, millega saab lisakr Riiale lennata ka Amsterdami, Kopenhaagenisse, Oslosse ja Vilniusse.

Lennata on võimalik liinidel:

  1. Tallinn-Frankfurt (Lufthansa) teisipäeval, neljapäeval, laupäeval ja pühapäeval.
  2. Tallinn-Helsinki (Finnair) iga päev kaks korda päevas (v.a laupäev, kui toimub üks lend).
  3. Tallinn-Amsterdam (airBaltic) iga päev.
  4. Tallinn-Riia (airBaltic) iga päev.
  5. Tallinn-Kopenhaagen (airBaltic) esmaspäeval, kolmapäeval, reedel.
  6. Tallinn-Oslo (airBaltic) neljapäeval, pühapäev.
  7. Tallinn-Vilnius (airBaltic) iga päev.
  8. Tallinn-Kärdla (Transaviabaltika) iga päev.
  9. Tallinn-Kuressaare (Transaviabaltika) iga päev.

Juuni alguses avanevad airBalticul järgmised liinid: Tallinn-Pariis alates 01. juunist (E,K,R) Tallinn-Viin alates 02. juunist (T,N,P) Tallinn-Berliin alates 04. juunist (N,P).

Neil päevil peaks selguma, kuhu ja millal hakkab lendama Eesti lennuettevõte Nordica. 

Vaata täpsemat lennuinfot siit

KOMMENTEERI SIIN