Pühapäev, 24. september 2023
21. september on rahvusvaheline saastevaba e nullemissiooni päev ning sel puhul lisas Bolt äppi Walk kategooria. Paraku ei õnnestu kategooriat sihipäraselt kasutada, sest olenemata teekonna pikkusest – 500 meetrit või 26 kilomeetrit – on vastuseks Busy.

21. septembril tähistatakse rahvusvahelist nullemissiooni päeva ja 22. septembril autovaba päeva (Tallinn jätab koroonaohus ära küll suuremad üritused, aga see ei keela kellelgi sel päeval autoga sõitmata jätmist). Oleks ju tore sel puhul oma käigud läbi mõelda ja teha neist suurem osa jalgsi!?

Nagu tellitult saatis Bolt 21. septembri hommikul pressiteate, milles ütleb, et julgustab kõiki kasutajaid kõndima jalgsi, valides kategooria Bolt Walk. Maksma ei pea kondiauruga liikumise eest midagi, otse vastupidi, tublimad saavad väärikaid auhindu. Ja kui jalad väsivad, saab linlane rentida Bolti tõuksi, ja sellega sihtkohta põrutada.

Rahvusvahelise nullemissiooni päeva puhul käivitas platvormtakso-, -tõuksi- ja nüüd siis ka jalgsikõnniteenuse osutamisle orienteeritud Bolt ka sotsiaalmeediakampaania.

Instagrami kasutajad saavad Boltiga jagada päeva jooksul kõnnitud sammude arvu ning võita soorituse eest  6. seeria Apple`i nutikella. 

Hea meelega teeks ja oleks, aga millist distantsi ka ei sisestaks kategooriasse, näitab see vastuseks Busy. Aga vastus peitubki vist pressiteates: Bolt Walk kategooria on sümboolne ja see lisati vaid üheks päevaks. Homsel autovabal päeval võib jalgsi kõndida juba ilma sümboolse kategoorata.

Tallinnast Arukülla on 20+ km ja arusaadav, et jalgsi keegi seda ei läbi. Kategooria Walk teab seda ja valikut ei luba. Ka elektritaksod on hõivatud
Tähe tänavalt Metsa tänavale on paarsada meetrit. Walk-kategooriat valida ei saa: keegi juba jalutab!

Nullemissiooni ehk saastevaba päeva tähistamisega tehti Kanadas algust 2008. aastal. Tänaseks on algatusest saanud üleilmne ühepäevane liikumine, eriti pööravad osalemisele tähelepanu ettevõtted, mis igapäevaselt on kimpus kliimagaasidega.

Bolt on kirja pannud pika positiivse roheprogrammi, muuhulgas loodetakse järgmisel aastal oma tõuksid muuta kliimapositiivseks. 

Neile, kes sarnaselt meile rakendust mingil põhjusel tööle ei saa, pakub Bolt välja lohutusloo ja loetleb Tallinna ägedamaid parke, mis jalutamiseks hästi sobivad. Pärnakad, tartlased, ruttu bussile ja pealinna peale jalutama! Ikkagi jalaheite päev! Aga vaadake, et jalutate ikka siis kui kategooria selleks loa annab.

Kaanepilt: Ylle Tampere

blank

Ylle on teinud teadus-, haridus- ja keskkonnateemalisi telesaateid ning töötanud vabakutselise (kirjutava) ajakirjanikuna. Alates 2015 WWCOTY rahvusvahelise kohtunikekogu liige. 2015. aastal pälvis Ylle riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija auhinna. Acceleristas vastutab Ylle lehe väljaandmise eest ning kirjutab aeg-ajalt talle omase otsekohesusega

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.