Neljapäev, 25. juuli 2024
Vanus on vaid number passis ja mopeedautoga saab täiesti arvestatavalt kihutada! 56-aastane Narva elanik tõestas veenvalt, et “Kiired ja vihased” tagaajamisstseeni saab edukalt käepäraste vahenditega taaslavastada. Stseeni lõpp oli filmist siiski erinev: kihutaja saadeti 27ks päevaks plate peale.

Esmaspäeval, 25. märtsil sai Narvas näha pesueht tagaajamist: 56-aastane mees loppis mopeedauto roolis kihutas ohtlikke olukordi tekitades mööda linnatänavaid kuni 70 km/h, politsei tema kannul.

Politsei videost on näha, kuidas autod ja inimesed kahte lehte kargavad, et mitte hullunud põgenejaga pihta saada.

Viru Maakohus karistas kamikazet 27-päevase arestiga. Tõenäoliselt lootes, et see karistus lõpuks ometi üsna soliidses eas mehe mõtlema paneb ja liiklusdebiiliku ümber kasvatab.

KOLME MINUTIGA KÕIKIDE REEGLITE VASTU

Esmaspäeval veidi pärast keskpäeva märkasid Narva politseijaoskonna piirkonnapolitseinikud Narva kesklinnas Tallinna maantee ja Kangelaste prospekti ristmikul keelatud manöövrit sooritavat mopeedautot, mis tekitas ohtliku olukorra.

Piirkonnapolitseinikud järgnesid talle ja andsid juhile mitu korda peatumismärguande, mida juht eiras ning jätkas sõitu, pannes ohtu nii teised sõidukid kui ka jalakäijad.

Mopeedauto juht suundus oma koduhoovi ja jõudis politsei eest ka koju varjuda. Kuna liiklusrikkuja ust ei avanud, sisenesid kiirreageerijad korterisse akna kaudu, pidasid mehe kinni ja toimetasid jaoskonda. Kinni peetuks osutus kohalik elanik, 56-aastane mees, kes on ka varem korduvalt liiklusseadust rikkunud.

„Sõidukijuht jõudis kolme minuti jooksul rikkuda peaaegu kõiki liiklusreegleid: sõitis vastassuunas, ületas ristmikku punase tulega, tekitas hulgaliselt ohtlikke olukordi, rääkimata katsest politsei eest ära sõita,“ rääkis Narva politseijaoskonna juhtivuurija Dmitri Narolin.

POLITSEI TEGUTSES ETTEVAATLIKULT

Pardakaamera salvestisest on näha, et korrakaitsjad saanuks mitmel korral pisikese mopeedsõiduki teelt välja rammida või muul moel vahele võtta.

Ent tark ei torma. Politseinikud otsustasid Narva kesklinnas rahvarohkes ja tiheda liiklusega tänaval sõidukit mitte sundpeatada, et mitte ohtu panna teisi liiklejaid.

Dmitri Narolin ütles, et mehel on 14 kehtivat karistust, sellest 11 liiklusalased. Viimane karistus määrati talle joobes juhtimise eest, millega kaasnes juhtimisõiguse äravõtmine üheksaks kuuks.

Seetõttu kasutaski mees mopeedautot –  sõidukit, mille juhtimiseks ei nõua praegune liiklusseadus B-kategooria juhiloa olemasolu.

„Me näeme, et rahatrahvid ja isegi juhtimisõiguse äravõtmine ei ole sellele ohjeldamatule liiklusrikkujale mingit mõju avaldanud ja ka talle määratud rahatrahvid on tasumata. Sellepärast taotlesin kohtus mehele aresti, et ta vähemalt mõneks ajaks liiklusest kõrvaldada,“ lisas Dmitri Narolin.

Narolin lisas, et kohtuistungil püüdis mees süüd mitte omaks võtta. Otsustavaks said ka nii tunnistajate ütlused kui ka videosalvestised politseisõidukist ning linnakaamerast.

Ida prefektuuris on sel aastal toimunud üheksa liiklusõnnetust, milles on vigastada saanud 16 inimest.

Video ja kirjeldus: PPA

KOMMENTEERI SIIN