Esmaspäev, 27. mai 2024
Transpordiamet kontrollis koostöös Politsei- ja Piirivalveameti ning Maksu- ja Tolliametiga Narva tänavatel toimuvaid õppesõite ning tuvastas mitmeid puudusi.

Kontrollreidi eesmärgiks oli kontrollida õppesõidu toimumise aluseid ja õppesõidukite vastavust kehtestatud nõuetele. Puudused olid seotud õppesõidukite juhtimiseks vajalike dokumentidega ning nende nõuetekohase märgistamisega.

“Kuigi antud kontrolltegevuste raames piirdusime hoiatamisega ning tähelepanu juhtimistega, on siiski oluline öelda, et jätkame kontrolltegevustega – seetõttu on tähtis viia õppesõit ning selle juurde kuuluvad tegevused kehtivate nõuetega kooskõlla,” rõhutas Transpordiameti liiklusteenistuse sõidukite juhtimisõiguse osakonna juhataja Ave Smirnov.

Igal aastal lisandub Eesti teedele ligi 20 000 värsket mootorsõidukijuhti, kes on omandanud teadmised ning oskused ja hoiakud liikluses käitumiseks sõltuvalt valitud sõidukategooriast. Puudusi parandada on keeruline, mõistlik oleks kohe alguses asjad õigesti selgeks saada.

Eestis on palju mootorsõidukijuhtide koolitamisega tegelevaid autokoole ning enne valiku langetamist tasub igal juhikandidaadil kindlasti tutvuda ka Transpordiameti statistika ning eksamite läbivusprotsentidega siin.

This slideshow requires JavaScript.

Pildid: Transpordiamet

blank

Ylle on teinud teadus-, haridus- ja keskkonnateemalisi telesaateid ning töötanud vabakutselise (kirjutava) ajakirjanikuna. Alates 2015 WWCOTY rahvusvahelise kohtunikekogu liige. 2015. aastal pälvis Ylle riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija auhinna. Acceleristas vastutab Ylle lehe väljaandmise eest ning kirjutab aeg-ajalt talle omase otsekohesusega

KOMMENTEERI SIIN