Kolmapäev, 17. aprill 2024
Hyundai tagaistmel kaitsmata vahekorras olnud naisterahvas nakatus HPV viirusse ja temast saab kohtu otsusega nüüd miljonär. Kindlustusfirma peab maksma 5,2 mln dollarit hüvitist.

Sellised kurioosumid on (õnneks) võimalikud vaid USA-s, mistap Eestis nii lõbusalt miljonäriks saada ei saa, selle asemel soovitavad arstid kasutada seksimise ajal kaitsevahendeid. HPV viirus on üks loll loom, tekitab muuhulgas ka emakakaelavähki. Isegi kui sa saaksid valuraha, mis sa sellega surnult teeksid!?

Kurioosne lugu ise on lühidalt järgmine: tutvus naisterahvas meesterahvaga. Tutvus läks üle lähitutvuseks ja et teineteisest paremat ülevaadet saada, astuti mehe Hyundai tagapingil kirglisesse vahekorda.

Vahekord oli kaitsmata ja naine hankis omale papilloomviiruse – üsna levinud haigus, mida seksimisega saab. Paraku teatud juhtudel ka ohtlik. Oraalseksi ajal saadud HPV võib panna kõris pahaloomulised rakud vohama, seal allpool on oht igasugu muudeks jõledusteks.

Loo teine osapool, autojuht, naist HPV-viiruse kandmisest ei teavitanud: ja isegi kui ta teadis, et tal viirus on – kohtus oli see võimalus arutluse all – ei osanud ta aimata, mis jama see partnerile kaasa tuua võib.

Naine, saanud tervisekontrollis oma nakatumisest teada, esitas kindlustusfirma Geico vastu hagi. Praeguseks on kaks kohtuastet otsustanud, et kannatanul on õigus saada 5,2 mln dollarit hüvitist.

Loo võti: kindlustuse kindlustus

Ehkki lugu juhtus USA-s, jääb ikkagi mõistatuseks, kuidas tagaistmel seksimine sunnib kindlustusfirmat selle tagajärgede eest miljoneid maksma?

2014. aasta Hyundai Genesisel oli nii Geicost võetud nii sõidukikindlustus kui ka laiendatud kindlustuskaitse, mis võimaldas hüvitada autoga kaudselt seotud kahjud ja kaudselt seotud kahjude õigusabikulud.

Vähetõenäoline, et kindlustusfirma lepingut sõlmides ette oskas näha, kui laastav ning laiaulatuslik mõju võib olla ühel mh sugulisel teel edasiantaval papilloomviirusel preemiafondile. Kahes kohtuastmes on otsus jäänud samaks: tuleb maksta, sest tagaiste, millel nakatuti, paiknes kindlustatud Hyundais.

Nad olid selle hästi läbi mõelnud

Lugu sellega veel ei lõpe. Kohtus selgus, et mees siiski teadis, et tal on HPV, sest tal diagnoositi kurguvähk – siinkohal võib lugeja vastavalt oma rikutuse astmele mõelda, kuidas HPV sinna kurku jõudis.

Mees ise lükkas kohtus süüdistused ümber ja kinnitas, et ütles naisele vähemalt kolmel korral, et tal HPV on. See ei takistanud paarikesel seksimast – ja nagu ülaltoodust aru saada – korduvalt seksimast.

Naisterahvas sai enda nakatumisest teada rutiinsel naistearsti visiidil umbes aasta hiljem. Kohtus tuli välja, et kahtlased kaitsmata vahekorrad leidsid Hyundai tagaistmel aset 2017. aasta sügistalvel.

Alguses soovis naine Geicolt kompensatsiooni 1 mln dollarit, kindlustusselts keeldus. Seepeale tegid seksijad omavahel lepingu, milles kohustati meest maksma naisele 5,2 mln dollarit – ja nüüd pange tähele! – seda vaid juhul kui Geico on nõus hüvitist maksma. Kindlustusfirma ütles kohtus, et nad ei olnud lepingust teadlikud.

Geico vaidlustas kohtus nakatumise aja: on ebaselge, kas naine sai viiruse just Hyundai tagaistmel kaitsmata seksi harrastades. Geico rõhus asjaolule, et tegemist on suhtega ja seksimise episoode oli mitmeid.

Kuigi laiendatud kindlustuskaitse oleks hüvitanud autoga seotud kaudsed kulud, jääb Geico advokaadi sõnul seos tagaistmeseksi ja nakatumisega ebamääraseks.

Maksa kohe kui nõutakse

Ringkonnakohus leidis, et Geico peab nakatunud naisele maksma 5,2 miljonit. Geico esitas apellatsiooni ning sai ka föderaalkohtult korralduse hüvitis välja maksta. Nüüd jääb veel USA ülemkohus, ja sinna ka minnakse.

Mõlemas kohtuastmes on käinud läbi küsimus, miks ei maksnud kindlustusfirma kohe miljonit, mida nakatunu nõudis!?

Ja tõesti: oleksid nad kohe oma süüd tunnistanud, jäänuks katastroof tulemata. Maksad miljoni, säästad 4,2 pluss kohtukulud pluss avaliku häbiposti sattumise. Geico aga leidis, et neil pole kohustust maksta.

Hoiame pilku peal, kuidas see kurioosne lugu jätkub ning kas Ämeerika saab juurde vastse miljonäripaari. Me tavalised inimesed Maarjamaal hoidkem aga meeles, et seks toob kaasa igasugu jama ja olgu seega kaalutud otsus. Üheksa korda mõtle ja siis mõtle veel üheksa korda! Naised saavad HPV vastu ka vaktsineerida.

… vandenõuteoreetikud saavad siinse loo peale hagu alla lajatada: kas tegu on vaktsineerimisvastaste peene plaaniga kindlustusfirmad pankrotti ajada!? Kauaks lobedaid miljoneid ilmselt neile ei jagu, küll poliitikud selle jama kinni keeravad ja seadusega laristamisele päitsed pähe panevad – kõik HPV vastu vaktsineerima!

Kaanepilt: Unsplash. Allikas: CBS, BBC

blank

Ylle on teinud teadus-, haridus- ja keskkonnateemalisi telesaateid ning töötanud vabakutselise (kirjutava) ajakirjanikuna. Alates 2015 WWCOTY rahvusvahelise kohtunikekogu liige. 2015. aastal pälvis Ylle riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija auhinna. Acceleristas vastutab Ylle lehe väljaandmise eest ning kirjutab aeg-ajalt talle omase otsekohesusega

KOMMENTEERI SIIN