Esmaspäev, 15. juuli 2024
3. oktoobri hilisõhtul kasutasid patrullpolitseinikud Tallinnas, Nõmmel peatumismärguannet eiranud Mercedese peatamiseks tulirelva. Autojuht seadis põgenedes ohtu  teisi liiklejaid, siis aga süttis mersu esiosa ja kihutaja saadi kätte. Praegu selgitatakse, kes autoroolis oli.

Patrullpolitseinikud andsid eile kella 23 ajal Tallinnas Nõmmel Pärnu maanteel peatumismärguande sõiduautole Mercedes-Benz, mida sõidukijuht eiras, lisades hoopis kiirust.

Sõidukijuht asus politseinike eest ära sõitma mööda Järvevana teed suunaga Tartu maanteele, sel teekonnal heitlikes ilmaoludes korduvalt teisi liiklejaid ohtu pannes.

Tallinn-Tartu maanteel kihutades kaotas Mercedese juht hetkeks sõiduki üle kontrolli ning tegi mitu piruetti, kuid saades juhitavuse tagasi, kiirendas järsult ja jätkas põgenemist.

„Et korrarikkumine peatada, tegi politseinik mitu lasku Mercedese rehvide suunas, mille tulemusel purunes esimene parempoolne rehv,“ ütles Põhja prefektuuri operatiivjuht Veiko Randlaine.

Purunenud rehv aga kihutajat ei kohutanud ning mersu jätkas vastassuunavööndis Tartu suunas kihutamist.

„Sõiduki kiirus kasvas koguni kuni 200 km/h ja pidevalt tuli vastu teisi sõidukeid, mistõttu oli reaalne oht kaasliiklejatele,“ lisas Randlaine.

Appi tulid ka teised politseipatrullid ning Patika viadukti juures keeras Mercedese juht auto nina tagasi Tallinna suunas. Kella 23.30 ajal süttis Mercedese esiosa põlema ning siis oli juht sunnitud kiirust vähendama.

Politseinikud pidasid kinni autos viibinud 29-aastase ja 53-aastase mehe, kel mõlemal puudus juhtimisõigus.

Mõlemad mehed olid kained kuid sõiduki juht on selgitamisel. Varasemal aasta jooksul on politsei mõlemat meest sõidukijuhtimiselt korduvalt kõrvaldatud.

Põleva Mercedese lõplikuks kustutamiseks tulid sündmuskohale ka päästjad ning seetõttu oli öösel maanteel liiklemine osaliselt takistatud.

Kihutajad viidi politseijaoskonda ning nende osas alustati kriminaalmenetlust paragrahvi järgi, mis käsitleb süstemaatilist juhtimisõiguseta sõitmist.

KOMMENTEERI SIIN