Esmaspäev, 15. juuli 2024
Liiklus võib olla ettearvamatu ning on õnnetusi, mis tulles ei hüüagi. Tesla pardakaamera salvestas õõvastava avarii ja auto omanik avalikustas video. Tegu ei ole lavastatud klipiga, asi juhtuski päriselt.

Märtsi viimastel päevadel läks viraalseks Twitteri video, kus on näha jõletum liiklusõnnetus, mille eest ei ole me ju tegelikult keegi kaitstud – sa võid olla kuitahes hoolas autojuht, aga sa ei saa ette näha kõiki olukordi, kus mõnelt teiselt sõidukilt midagi teele pudeneb või küljest ära tuleb.

Just nii juhtus aga USA-s, California kiirteel, kus Chevrolet Silverado alt lahti tulnud vasak esiratas veeres Kia Souli väikeautole ette ja selle mitme meetri kõrgusele õhku lennutas. Ei ole ükski lennumasin taevasse jäänud ja vastu maad prantsatas ka vinge õhulennu teinud Kia Soul.

Mis sai Kia Souli juhist ja kas Silverado teelt väljasõit kolmel rattal lõpes õnnelikult? Seda me videost ei näe – saame vaid tõdeda, et vaesel Kia juhil ei olnud kohe üldse õnne kui ta enese teadmata valel ajal möödasõitu asus tegema ja võõra auto ratas talle hooga ette sõitis.

Nende kahe taga sõitnud Teslal oli õnne hullemast pääseda, pardakaamera salvestus sai aga avalikuks. Kes video ära on vaadanud, võib mõelda, kas oleks olnud mingigi võimalus matsu ära hoida?

Kes sellisel juhul vastutab? Tõenäoliselt peab kohtu ette astuma Silverado juht, kes enne sõitma minekut ei kontrollinud sõiduki tehnilist korrasolekut. Seda viga ei maksaks kellelgi korrata. Meie liiklusseadus loetleb terve rea toiminguid, mida enne sõidu alustamist juht tegema peab. Tesla pardakaamera videot vaadanuna ei tahaks olla kummagi avariiosalise rollis. Tehkem siis endast kõik sõltuv, et selliseid absurdimatse vältida.

Allikas: Twitter

blank

Ylle on teinud teadus-, haridus- ja keskkonnateemalisi telesaateid ning töötanud vabakutselise (kirjutava) ajakirjanikuna. Alates 2015 WWCOTY rahvusvahelise kohtunikekogu liige. 2015. aastal pälvis Ylle riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija auhinna. Acceleristas vastutab Ylle lehe väljaandmise eest ning kirjutab aeg-ajalt talle omase otsekohesusega

KOMMENTEERI SIIN