Kolmapäev, 29. mai 2024
PPA kiirreageerijad panid taktikalise meditsiini kutsevõistlustel pika puuga kaasvõitlejatele ära: 2 päeva Lääne-Virumaa eri paigus toimunud võistlusel näitasid taset Lääne prefektuuri kiirreageerijad.

K-komando, mis on tiitli napsanud kahel eelmisel korral, pidi seekord tunnistama kolleegide ülekaalu ja võttis vastu hõbemedali. Kolmandaks tulid tublid meditsiiniabi andjad isikukaitsebüroost.

Võistluse peakorraldaja PPA arenduseksperdi Heiko Porvali sõnul on üle kahe aasta toimuva taktikalise med. võistluse peamiseks eesmärgiks arendada kõigi esmareageerijate meditsiinilise abi andmise oskusi.

„Meie töös tuleb sageli ette olukordi, kus politseinikud jõuavad sündmuskohale – olgu selleks raske avarii või tulistamine – enne kiirabi. Sepärast on oluline, et esmareageerijatel oleksid teadmised ning oskused, kuidas osutada kannatanule elupäästvat esmaabi“.

Porval lisab, et võistkondade tase on iga aastaga läinud aina paremaks. „Korraldustiim valmistas ette 22 eri sisuga ülesannet, mis olid kõik koostatud eluliste ja keerukate sündmuste põhjal. Nii vanad tegijad kui ka esmakordselt võistluselt osa võtnud võistkonnad lahendasid 22 tunni jooksul kõik ülesanded meisterlikult,“ sõnas ta.

Võistlusel kohtunikuna osalenud Põhja-Eesti Regionaalhaigla kiirabikeskuse juhataja Lilian Läätse sõnul oli tase väga hea.

„Seekord mängisime hindajatena ka punktisüsteemi veidi ümber nii, et maksimumpunkte koguti vaid väga heade soorituste eest,” selgitas Lääts.

Üllatajateks oli esmakordselt võistlusel osalenud Hiiumaa politseijaoskonna meeskond, kes näitas uskumatult head osavust ja vastupidavust.

Seekordnegi võistlus näitas ilmekalt, et kui politseinikud, vanglateenistuse töötajad või sõjaväepolitseinikud jõuavad sündmuskohale enne kiirabi, siis on abivajaja kindlates ja turvalistes kätes.

This slideshow requires JavaScript.

Taktikalise meditsiini kutsemeisterlikkuse võistlusi korraldas PPA koostöös Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Kaitseliidu Viru Maleva, Tallinna Kiirabi, Tartu Kiirabi, Eesti Raudtee, Operail AS-i, Virumaa muuseumite ja Kadrina vallavalitsusega. Kutsemeisterlikkuse võistlusel osales kokku 13 võistkonda PPA-st, vanglateenistusest ning Läti ja Poola eriüksustest.

Fotod: Ain Liiva, Virumaa teataja

KOMMENTEERI SIIN