Esmaspäev, 17. juuni 2024
Alates 1. detsembrist 2022 võib Eestis sõita vaid selliste naastudeta talverehvidega, millel on kujutatud kolm mäetippu ja lumehelves. Märk kinnitab, et rehvid sobivad põhjamaade kliimasse.

Samal ajal kui Soomes muudetakse liiklusseadust nii, et alates järgmise aasta 1. juunist võib aastaringselt sõita ka üksnes suverehvidega, on meie seadusandja jõudnud otsusele nõuda liiklejatelt turvalisemate talverehvide kasutamist.

Alates 1. detsembrist 2022 peab kõigil naastudeta talverehvidel olema märk, mis kinnitab, et neid võib siinses (loe: põhjamaade) kliimas kasutada. Nõuetele vastavad rehvid on tähistatud märgiga, millel on kolm mäetippu ja lumehelves.

kolm mäetippu ja lumehelves
Kolm mäetippu ja lumehelves – märk. Allikas: Yokohama

Üks oluline uuendus veel, juba enne kolme mäetippu ja helbekest: sellest aastast on talverehvide kasutamine kohustuslik ka kerega L6e (nn mopeedauto) ning L7e (nn ATV) kategooria sõidukitele.

Endiselt peavad talvisel ajal talverehve kasutama M1 (kuni kaheksakohaline auto), N1 (kaubik, mille täismass ei ületa 3,5 t) ja O2 (haagis, mille täismass on üle 0,75 t, kuid ei ületa 3,5 t) kategooria sõidukid.

Naastrehvide kasutamine on lubatud 15. oktoobrist kuni 31. märtsini, talviste tee- ja ilmastikuolude esinemise korral võib naastrehve kasutada kuni 30. aprillini. Talverehvide kasutamine on kohustuslik 1. detsembrist kuni 1. märtsini.

Allikas: Maanteeamet. Kaanepilt: Ylle Tampere

KOMMENTEERI SIIN