Teisipäev, 23. juuli 2024
Kiviõli Seikluskeskus on üks Ida-Virumaa tõmbenumbreid. Franz ja Desiree pakkisid auto ja sõitsid kohale, et veeta eri atraktsioone katsetades üks sportlik päev ja oma adrenaliinilaks korralikult kätte saada. 

Kiviõli Seikluskeskus asub kunagise Kiviõli kaevanduslinna põhjaservas ning paistab tänu 90-meetri kõrgusele tehismäele hästi silma. Mõne atraktsiooniga alustanud park on kiiresti arenenud spordi– ja tegevuskeskuseks, kus aastaringselt on midagi põnevat teha.

Kiviõli Seikluspargi lugu meenutab natukene Tuhkatriinu muinasjuttu, ainult et Tuhkatriinu rollis on tuhamägi, ja printse on koguni 2: Janek Maar ja Madis Olt. Tänu nende pealtnäha jaburale julgusele unistada sai koledusest iludus ja nüüdseks juba ka Euroopas tuntust pälvinud tõmbenumber. 

Loe siit pikemalt, kuidas muinasjutt algas, mis vigu tehti ja kuhu edasi arenetakse.

Seikluskeskus on suurepärane näide sellest, kuidas muutuvate (ilma)oludega on võimalik kohaneda: lumetutel talvedel ei jää elu siin päriselt seisma, aga järjest suurem rõhk on suvistel tegevustel. 

Ühest päevast kõikide atraktsioonide läbi proovimiseks kindlasti ei piisa, ideaalis võiks veeta siin 2-3 päeva. Ja tulla võiks koos perega (koer ka kaasa, neile on oma seikluspark!), sest elamust jagatakse lahkelt kõigile, titest vaaremani. 

Franz ja Desiree on aga kaks seiklusjanust noort, kes ei karda Vanakuradi Vanaemagi: trosslaskumine maa ning taeva vahel, kreisikartidega kurvide sirgeks sõitmine, bumptrack ja tuubiralli – vaatad ja mõtled, et kui kohe ise ka ei proovi, kahetsed kogu järgneva elu. 

Päeva lõpp on aga alati ilus: päike loojub ja loodus oma häälte, lõhnade ja puudutustega rahustab ning tõmbab eelnenud seikluse ümber justkui pehme teki: uni tuleb hea; homme on jälle päev, täis uusi kogemusi. 

Kiviõli Seikluskeskuste suviste lõbustuste kohta loe siit 

Filmis ja monteeris Sten Ottep/FiftyVisual, muusika kirjutas Mattias Tirmaste. Stsenaarium: Eik Erik Sikk ja Ylle Tampere. Seiklesid Franz Malmsten ja Desiree Lepik. Platsipealik: Otto Tiidermann. Võttejuht: Veli V. Rajasaar.

#avastaeesti videolood sünnivad koostöös Toyota seiklusliku tiimiga

blank

Ylle on teinud teadus-, haridus- ja keskkonnateemalisi telesaateid ning töötanud vabakutselise (kirjutava) ajakirjanikuna. Alates 2015 WWCOTY rahvusvahelise kohtunikekogu liige. 2015. aastal pälvis Ylle riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija auhinna. Acceleristas vastutab Ylle lehe väljaandmise eest ning kirjutab aeg-ajalt talle omase otsekohesusega

KOMMENTEERI SIIN