Neljapäev, 30. mai 2024
Autoga välismaale sõites peab olema sõiduk tehniliselt korras ning kaasas juhiluba, auto tehniline pass ja kindlustusdokumendid. Kõik loetletud on vajalikud ka Lätis, Leedus ja Soomes reisides.

Eestis piisab sellest, kui juhil on kaasas ID-kaart, kuid isegi Lätti sõites peab kaasas olema juhiluba ja auto tehniline pass.

[dropcap]! [/dropcap]Enamuses Euroopa Liidu riikides ning Šveitsis, Norras ja Islandil liigeldes peab juhil kaasas olema liikluskindlustuse tavapoliis. Roheline kaart on soovituslik, lihtsama asjaajamise huvides tasub see kaasa võtta.

Roheline kaart on kohustuslik näiteks Venemaal, Ukrainas, Valgevenes, Šveitsis, Horvaatias ja paljudes teistes riikides. Roheline kaart on paberil dokument, mille saab kindlustusettevõttest liikluskindlustuspoliisiga sõidukile tellida tasuta.

Sõidukijuht peab olema sõiduki omanik, kasutaja või vastutav kasutaja ehk siis tema nimi peab olema kirjas tehnilises passis. Kui seal märget ei ole, siis peab autojuhil kaasas olema notariaalselt kinnitatud volikiri sõiduki kasutamiseks (soovitatavalt inglise keeles).

Suurema kindlustunde annab välismaal sõites kehtiv kaskokindlustus, mis võiks sisaldada tasuta autoabi kogu Euroopas, kuid Venemaal, Ukrainas, Valgevenes kehtivad kindlustusettevõtetel sageli eritingimused, millega on soovitav end kurssi viia.

Vajalikku teavet ja nõuandeid liikluskindlustuse kohta välisriikides liigeldes leiab Eesti Liikluskindlustuse Fondi veebilehelt.

[dropcap]NÄIDISJUHTUM [/dropcap]Kui välismaal toimub kahjujuhtum näiteks PZU kaskokindlustusega sõidukiga, siis abi saamiseks tuleb helistada telefoninumbrile +372 622 4599.

PZU Autoabi rakendub juhul, kui autoga edasisõitu takistab ootamatu ja ettenägematu juhtum, näiteks liiklusõnnetus või tehniline rike, teelt väljasõit.

Lisaks olukord, kus auto on jäänud kinni liiva, kütus on otsa saanud, rehv on purunenud, signalisatsioon tõrgub või auto ei käivitu. PZU Autoabi teenus kehtib ainult juhul, kui see on tellitud PZU kontakttelefonilt.

Allikas: PZU kindlustus. Video: “Maa armastan Sind”,  tootja Fookus-Pookus. Foto: ekraanitõmmis

KOMMENTEERI SIIN