Neljapäev, 18. juuli 2024
Hyundai i30 on auto, millega sõidab minu vanaisa. Samuti minu sõbranna – mõlemal on 1. põlvkonna mudel 2011. aastast. Ja uue Hyundai i30 ees seistes püüan mõista, millist emotsiooni see mulle tekitab.

Tean, et nii mu vanaisa kui sõbranna armastavad oma i30 väga, kuid ma ei mõista päriselt, miks. Jah, need on odavad ja usaldusväärsed masinad, kuid selliseid omadusi pakuvad ka paljud teised mudelid – näiteks Golf. Kuid ometi andis mu sõbranna i30-le hellitavalt nimeks Hamster, ja mitte Golfile.

Igal aastal alates 2007 kuni 2012 sai see mudel mõne uue tiitli ja auhinna. The Best Family Car, Most Satisfying Car, Car of the Year – võimsad tiitlid Korea brändile, mis tol hetkel ei olnud nii populaarne kui praegu. Interjöör ei ole väga luksuslik – tavaliselt on neil istmesoojendus ja manuaalsed aknatõstukid, ja see on kõik. The best, innit?

Teeme siis kindlaks, kui kaugele on uus i30 jõudnud. Nende kahe põlvkonna võrdlemine võib tunduda mõttetu, kuid miks mitte proovida?

Hyundai i30, Vladimir Niinimäki

Rooli istudes märkan, et i30 pakub roolisoojendust, elektrilisi istmeid ja suurt ekraani. Kõik vajalikud “mänguasjad” on hinna sees, mis on suur pluss. Plastiku osas tundub, et on kasutatud rohkem pehmet plastikut, kuid üldine disain jätab mulje, nagu oleks auto natuke vananenud. Hyundai oskab küll teha ilusaid sõitjateruume – Ioniq 5 on selle hea näide. Kuid siin tundub, et auto on juba vanem kui 7-10 aastat.

Hyundai i30, Vladimir Niinimäki

Sõites märkan, et uus 1.5-liitrine mootor, mis annab umbes 115 kW, sobib autole hästi. Õnneks ei pea ma pidevalt pedaali põhja vajutama. Vana mudeliga jäi mulje, et see vajab rohkem jõudu, kui tegelikult omab. Kuid uus mudel ei provotseeri mind, ei tekita erilist emotsiooni, vaid lihtsalt… sõidab. Jah, sõidab hästi, kuid kindlasti ei ole see midagi enamat kui tavapärane sõiduk.

Hyundai i30, Vladimir Niinimäki

Inimestele see meeldib. Ja jälle on tunne, nagu oleksin proovinud autot, mida ma ise kunagi ei ostaks, kuid millega sõidaksin hea meelega, kui on vaja lihtsalt punktist A punkti B jõuda. See on põhjus, miks mulle meeldib nendega Boltis sõita – nad on mahukad, pakuvad kõike vajalikku ja ei pea muretsema, et midagi juhtub, sest tavaliselt ei juhtugi.

Hyundai i30, Vladimir Niinimäki

Kas see teeb auto heaks või halvaks – see on teie otsustada. On selge, miks see minu vanaisale ja sõbrannale meeldib. Aga minu arvates vajab Hamster natuke rohkem Jalapeno pipart, et tekitada rohkem emotsioone. Mõnikord on just emotsioonide puudumine omaette emotsioon.

Hyundai i30, Vladimir Niinimäki

Fotod: Vladimir Niinimäki

blank

Endine kooliõpetaja, IT-ettevõtja ja autoentusiast. Armastab kõike, mis liigub, aga itaallastele on südames eriline koht. Unistus - teha ümbermaailmareis!

KOMMENTEERI SIIN