Reede, 19. aprill 2024
Veidi aega tagasi testisin Defenderit ja see meeldis mulle väga. Karismaatiline auto, mis julgustas sellega pikalt sõitma.

Kõik oli harmooniline – välimus, siseviimistlus ja sõiduomadused. Samal ajal on see “suurte” Land Roverite reas kõige soodsam. Ja tundus, et leidsin vastuse küsimusele, milline auto ühendab suurepäraselt need omadused, mida ma auto juures hindan.

Land Rover Discovery

Ja see oleks nii jäänud, kui ma poleks esindusest väljudes näinud seda – Discovery. Unustasin selle olemasolu täielikult, sest minu jaoks sai Defender Discovery 4 pärijaks. Ja uus Discovery on lähemal vanemale Range Roverile kui “populaarsele” Land Roverile. Väliselt on see õige. Ja pealegi, kui ta ilmus, polnud tema disain just kõige edukam, kuid kolmandaks põlvkonnaks ei näinud ta enam kummaline välja. Nüüd meenutab ta mulle lihtsalt kuningas Charlesi nägu.

Land Rover Discovery

Tehniliselt on Defender ja Discovery kaksikud. Samad platvormid, samad mootorid, samad mõõtmed ja isegi samad hinnad. Ja see võib teha valiku väga keeruliseks. Siiski on erinevus ja see on omaniku jaoks oluline.

Discovery on pereauto. See pole maastikul kodus nagu Defender, sellel on pehmed vaibad, mugavam sisu ja palju kohti, kuhu teie lapsed saavad oma Haribo kummikomme peita. See ei ole toretsev ega ürita Range Roveri territooriumile trügida, kuid see ei näe ka välja nagu Spartast pärit kuningas Leonidas. Noh, nüüd on erinevused seistes selged. Nagu ka minu kalduvus viidata erinevatele kuningatele.

Liikvel olles on kõik sama mis Defenderil – õhkvedrustus võimaldab justkui sõidutee kohal hõljuda. Aga kui Defenderis tundub mõni vedrustuse jäikus väga sobiv, siis siin tunduvad samad seadistused liiga jäigad. Ei, loomulikult ei ürita ta sinust selgroogu välja lüüa, aga usu mind – sa mäletad luukide arvu teel kodust tööle. Mul on see 9. Tahaks väga, et Discovery oleks veidi pehmem.

Land Rover Discovery

Aga mis siin väga hea on, on mootor. Jah, sama leiate ka Defenderist. Viimases oli mul proovida D300, siin kapoti all oli leebem D250 ja kui rääkida ainult sõidutundest, siis piisab ka sellest mootorist. Sujuv, kuid ühtlane kiirendus ja hõlbus möödasõit on teile tagatud. Ainus, mis mind veidi häiris, oli see, et kütuse tarbimine ei olnud palju väiksem kui D300-l. Ja kui vahe on väike, siis milleks end piirata?

Land Rover Discovery

Öeldakse, et kui valikut on raske teha, tuleb münti visata. Sel ajal, kui münt õhus keerleb, tead ilmselt juba, millist varianti eelistad. Vaatamata sellele, kui sarnased on Discovery ja Defender, valin teise variandi. Siiski on Discovery eelkõige pereauto. Ja ta ei kutsu mind seiklustele nagu Defender.

Kokkuvõtteks tahan öelda, et minu jaoks on Land Roveri brändiga tutvumist saatnud avastusrõõm. Hingega autod, mis suudavad üllatada ja naeratama panna iga kord, kui neisse sisse istud. Isegi kui see on lihtsalt suur peremaastur.

Kui soovid Discovery kohta tehnilisi andmeid ja hinnainfot, siis edasi saab lugeda siit.

Fotod: Vladimir Niinimäki

blank

Endine kooliõpetaja, IT-ettevõtja ja autoentusiast. Armastab kõike, mis liigub, aga itaallastele on südames eriline koht. Unistus - teha ümbermaailmareis!

KOMMENTEERI SIIN