Kolmapäev, 12. juuni 2024
Juuni alguses toimub seitsmes jalgrattafestival Tallinn Bicycle Week. Taani Suursaatkond Eestis on sellel puhul kutsunud esinema tunnustatud liikumiskonsultandi Balder Brøndsted’i, kes 1. ja 2. juunil tutvustab põnevaid jalgrattamänge lastele.

Taani liikumiskonsultant Balder Brøndsted tutvustab Tallinnas kahel päeval jalgrattamängude mõistet ning räägib nende kujunemisest ja kasulikkusest. Töötoas aga saab õppida mänge ka praktikas rakendama. Oodatud on õpetajad, huvijuhid, kõik, kes lastega igapäevaselt tegelevad.

Ettekanne Eesti Linnaratturite Liidu konverentsil toimub 1. juunil, kell 16:00‒19:30, Von Krahlis (Rataskaevu 10, Tallinn). Seminaril tutvustab Balder jalgrattamängude mõistet ‒ mis on jalgrattamängud, kuidas need kujunesid, milleks on need kasulikud ning kuidas saab neid praktikas kasutada. Ettekanne on inglise keeles.

Jalgrattamängude töötuba toimub 2. juunil, kell 15:00‒18:00, Velveti kontoris ja sellega külgneval õuealal, Telliskivi 60a (Telliskivi Loomelinnak Tallinnas).

Balder tutvustab jalgrattamänge detailsemalt siseruumides ning pärast seda mängitakse õues mänge ise läbi. Seejärel juhendab Balder mänge lastegrupile.

Töötoas osalejad jagatakse gruppidesse ning neile antakse ülesanded ning asjaolud mida nad peavad jälgima, näiteks kuidas mõjutavad mängud laste motoorseid ja sotsiaalseid oskusi. Töötuba lõpeb siseruumides gruppide tähelepanekute üle aruteluga ning analüüsiga, mida osalejad õppisid ja kuidas nad saavad mänge edaspidi ise korraldada.

[dropcap]! [/dropcap]Töötuppa registreerimine info@linnaratturid.ee. Kohtade arv on piiratud. Osalejatel palutakse kaasa võtta oma jalgrattad. Kui see ei ole võimalik, palun teavitage korraldajaid registreerimisel.

Töötuba on inglise keeles. Eestikeelse tõlke vajadusest palun teavitage korraldajaid registreerimisel.

Balder Brøndsted on kehakultuuri magister, liikumiskonsultant ja Mänguvabriku (Legefabrikken) omanik. Tal on aastatepikkune kogemus jalgrattamängude õpetamises lastele ja täiskasvanutele koostöös Taani Jalgratturite Liiduga. Koos Katrine Anderseninga on ta andnud välja raamatud arendavate mängudega väikelastele ja lasteaialastele.

Allikas: Taani Suursaatkond Eestis. Pilt: Youtube’i  kuvatõmmis

KOMMENTEERI SIIN