Laupäev, 15. juuni 2024
Särtsurataste tootja Stigo ja noobel Hiltoni hotell Tallinnas on alustanud koostööd: edaspidi saavad nii majutusasutuse töötajad kui külastajad istuda elektriratta sadulasse ja teha sellega vajalikud sõidud.

Hilton on esimene hotell Eestis, mis keskkonnasäästu kaalutlustel võtab kasutusele kerged ja mugavad elektrirattad. Stigo ratastega vuravad juba ringi LHV töötajad ning elektriratta teenust on testinud ka Taxify ja Eesti Energia.

Stigo tegevjuhi Ardo Reinsalu sõnul alustati koostööd, kuna hotell soovib oma ökoloogilist jalajälge vähendada.

„Linnasüdames paiknevas majutusasutuses tuleb lühikesi ja energiakulukaid sõite ette palju. Stigo elektrirattaga tehtud sõidud on võrreldes autosõiduga koguni 95% energiasäästlikumad. Suureks plussiks on ka see, et kuna rattaid saab lihtsasti kaasa võtta siseruumidesse, ei pea muretsema nende hoiustamise eest ega otsima rattahoidlaid. See teeb linnas liikumise näiteks turistidele vägagi mugavaks ja turvaliseks.“

Ka Hilton Tallinn Parki tegevjuhi Daniel Habersatteri sõnul võimaldavad elektrirattad mugavalt külalistel avastada linna keskkonnasõbralikumalt, samuti on hotelli töötajatel ühest sihtpunktist teise lihtsam liikuda.

„Autostumine on suur probleem nii Euroopa suurlinnades kui ka Tallinnas. Ummikuid on päev-päevalt aina rohkem. Kuna keskkonnasäästlikkus on meile oluline, siis julgustame nii töötajaid kui ka hotellikülalisi rohelisemalt mõtlema ja energiasäästlikumaid liiklusvahendeid kasutama.“

Lisaks looduse säästmisele annavad jalgrattad võimaluse Tallinna uudistada. „Kui külastamise aeg on napp, jõuab siiski rohkem näha ja teha. Kalamaja, Pirita või Kadrioru ilu on ainult rattasõidu kaugusel. Mul on hea meel, et just kodumaine ettevõte meile selles abiks saab olla,“ lisas Habersatter.

Stigo on Eestist alguse saanud ettevõte, mis toodab, rendib ning müüb Eestis disainitud ja väljatöötatud lahti- ja kokkukäivaid elektrirattaid. Ettevõttel on edasimüüjaid 30 erinevas riigis, Euroopas, Aasias ja Põhja-Ameerikas.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Seda, kui kasulik on elektrirattaga sõitmine, me täpselt öelda ei oska – suure osa tööst teeb ikkagi elektrimootor, kasutajal on vaid kulgemise rõõm ja tuul tukka sasimas. Ent kahtlemata on tegu tervislikuma sõiduviisiga kui seda on autos loksumine.

Jalgrattaga sõitmise kasulikkusest oleme kirjutanud pikemalt, ja soovitamegi kõigil enne uut kooliaastat oma linnasõidud üle vaadata ja tõsiselt mõelda, ehk tasuks kaks ratast minema visata ja edaspidi pedaalide kasuks otsustada!?

Allikas ja meedia: tootja

KOMMENTEERI SIIN