Laupäev, 15. juuni 2024
24. septembril saab Tallinnast, Telliskivi tänaval asuva motopoe Renard Speed Shop juurest alguse Silmapaistavate Härrasmeeste Sõit ehk heategevuslik  globaalne mootorratturite ühissõit enesetappude ja eesnäärmevähi vastu. Kui huvilisi piisab, toimub sõit ka Tartus.

Ehkki nime poolest Silmapaistvate Härrasmeeste Sõit, on naised, kellel on stiilinõuetele vastav mootorratas olemas, väga oodatud koos meestega võrdselt sõitma!

Distinguished Gentelman’s Ride leidis aset esimsest korda neli aastat tagasi Austraalias, Sidneys. Eesmärgiks oli tookord ühendada klassikaliste ja custom mootorrataste skeene ning koguda toetust meeste vaimse tervise toetuseks ja eesnäärmevähi vastu võitlemisel.

Ka tänavuse aasta septembri viimasel pühapäeval, 24. kuupäeval podisevad ja tuksuvad stiilsed vanakooli mootorrattad ja customid üle kogu planeedi ühes taktis (peaaegu).

Seega on igaühel, kellel on stiilinõuetele vastav tsikkel või motoroller olemas (või saab selle sõbra käest laena) põhjust oma silmapaistvaim ülikond (või kleit/kostüüm), kaelarätt ja keep kapist välja otsida, habe kammida, vuntisid vahatada ja istuda oma cafe racerile, bobberile, scramblerile või muule põnevale vanakooli tsiklile või uusklassikule ning teha sõit üheaegselt koos 70 000 ratturiga 95 riigist üle kogu planeedi.

Sedakorda toimub sõit, kui piisavalt sõitjaid leidub ka Tartus. Ürituse kohalik sponsor on Renard Speed Shop ning globaalsed toetajad Triumph Motorcycles ja Zenith Watches.

Sel aastal on eesmärgiks koguda toetustena 5 miljonit dollarit. Ka Eesti pole sellest välja jäänud, kirja on pannud ja annetuse on teinud juba paarkümmenda mootorratturit. Ole õigeagselt platsis ja osale!

Millal: Start 24. septembril 2017 kell 11:00
Kus? Tallinnas, Renard Speed Shopi eest, Telliskivi 62

Millliste mootorratastega ma võin tulla?
Sobivad kõik mootorrattad rattad vanusega 35+ (tõupuhas retro), kohvikureisserid, skrämblerid, vanakooli tšopperid, bobberid, träkkerid, bratid, vanakooli rollerid, vanakooli külkad, igasugu muud kustomid ja moodsad klassikud.

[dropcap]TOETA! [/dropcap]Üritust saab rahaliselt toetada kas kohaliku sponsorina või elada kaasa mõnele meeldivale osavõtjale, tema kulusid kattes. Üksi summa pole liiga väike, ka üks euro on abiks. Kogutrud raha läheb eesnäärmevähi ja meeste enesetappude vastu võitlemiseks.

OTSI INFOT LISAKS SIIT

Ürituse eestvedaja Tallinnas: Olavi Tõnisson, mac@biker.ee

Allikas: SHS, foto: Adrian Krawczyk

KOMMENTEERI SIIN