Teisipäev, 18. juuni 2024
Hyundai N-divisjon on kiirelt tõusnud tõsiseltvõetavaks kiiretele autodele keskenduvaks haruks, umbes nagu seda on BMW M-divisjon, Subaru Tecnica International ehk STI, Mercedese AMG jne. Suuresti on selles süüdi Albert Biermann, kes eelnimetet M-divisjoni eelnevalt juhtis ning nüüd hoopis Hyundai Motor Company’s kanda on kinnitanud.

Sarnaselt BMW „päris M-idele“ ja „välistele M-idele“ on Hyundail juba paar aastat nende kõige-kõigemate masinate kõrval olemas ka N Line, mis on peamiselt esteetilistele elementidele keskenduv varustusaste.

Kaks aastat tagasi proovisin Hyundai i30 N-i ning veendusin, et tegu on vaat et parima „hinna ja auto“ suhtega kuumpäraga. Aasta tagasi sõitis Uku N-idega Audrus ning mina võrdlesin rajal i30 Fastback N-i ning i30 N Line’i, järeldades, et mõlemal on omad võlud ning 5000€ kallima N-auto peaks ostma tihemini rajal käijad – muus osas on ka N Line igati väle ja lõbus.

Nüüd on N Line jälle täienenud – seekord pisikese i10 võrra. Tegu on järjekorras neljanda N Line mudeliga.

Andmeid

Autot hakkab liigutama kolmesilindriline 1-liitrine T-GDi turbomootor, millel võimsust 100 hj ning väänet 172 Nm. Jõud jõuab viiekäigulise käsikasti vahendusel maha läbi esirataste ning auto kaal on umbes 1000 kg.

Kuigi numbrid on väikesed, peaks kerguse tõttu tegu olema kurvides vägagi väleda punniga – kui kord hoog juba sees, siis ega ta seda naljalt käest anna. Eks kindlasti vahendame muljeid, kui proovisõiduauto toimetuse kätte jõuab.

Praktilisuse poolelt peaks i10 N Line mahutama viis inimest, 252 l kaupa (kokkuklapitud istmetega kuni 1050) ning tegema seda keskmise kütusekuluga 5.4 l saja kilomeetri kohta.

Varustus ja välimus

Ka varustust lubatakse rikkalikku – 8-tolline värviline puuteekraan, Apple CarPlay ja Android Auto valmidus, Qi standardile vastav mobiiltelefoni juhtmeta laadimine, Bluetooth, kaugjuhtimispuldiga kesklukustus, tagurduskaamera ja automaatkliimaseade.

Turvalisuse eest hoolitsevad autode ja jalakäijate tuvastusega laupkokkupõrke vältimise abisüsteem (FCA), sõidurajal püsimise abisüsteem, juhi tähelepanuhoiatuse süsteem ja eCall hädaabikõnesüsteem. Autos on kuus turvapatja, tagaistmel kaks Isofixi kinnituskohta ja tagaustel manuaalne lapselukk.

Disainikeelt iseloomustab pehmete pindade ja teravate joonte kontrastsus. Uus sportlikust karakterist aimu andev punaste detailidega esivõre ja uued kaitserauad annavad uudismudelile dünaamilise ilme, meenutades Hyundai teerajajast mudelit i30. Unikaalsed 16-tollised valuveljed ja kaldus kujuga LED-päevasõidutuled võimendavad veelgi pilkupüüdvat üldilmet.

Uue mudeli sõitjateruumis on must armatuurlaud kombineeritud punaste õhuavaraamide ja käigukangi punaste detailidega. Pedaalid on metallist, istmed on sportlikud ja pakvad head tuge ka tiivustatud sõidul. N Line’i rooliratas on nahkkattega ja soojendusega ning kaunistatud N-logoga.

Esimesed autod jõuavad Eestisse sügisel ning hind algab 11 790 eurost.

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN