Kolmapäev, 17. juuli 2024
Eurooplased on aasta autot valinud enam kui viiskümmend aastat ja tänavu hinnati parimaks Lõuna-Korea päritolu autotootja looming, elektriajamiga linnamaastur Kia EV6.

Kõnealust elektriautot pidas teistest paremaks 59-liikmeline žürii, mis koondab kahekümne kahest Euroopa riigist pärit autoajakirjanikke.

Lisaks mudelile Kia EV6 jõudsid finalistide hulka veel Cupra Born, Hyundai Ioniq 5, Peugeot 308, Škoda Enyaq iV, Ford Mustang Mach-E ja Renault Megane E-Tech. Autohuviline ehk märkab, et lõppvoorus osales tähelepanuväärne hulk elektriautosid – finaali jõudis ainult üks sisepõlemismootoriga mudel!

Lisaks kujundusele kiideti ka võimekust

Kia EV6 on ehitatud uuele, elektriautode tarbeks loodud platvormile (E-GMP), mis võimaldas luua linnamaasturi, mis on hoolimata suhteliselt kompaktsetest mõõtudest ootamatult ruumikas. Tänu auto nurkadesse nihutatud ratastele on sõiduki telgede vahe 2900 mm, mis teeks au isegi suurematele liigikaaslastele.

Kia EV6

Viimaste klassist on ka auto pakiruumi maht (520 l), mille saab tagaistmete seljatugede langetamise järel muuta 1300-liitriseks. Lisaks saab esemeid hoiustada veel mootorikatte all asuvas väiksemas pakiruumis ja elektriautole omaselt on sõiduki hea juhitavuse vundamendiks auto madal raskuskese.

Sõltuvalt juhi valikutest on tegu kas taga- või nelikveolise autoga, mille sõiduulatuseks on ühe laadimisega 500 km. Lisaks meeldis žüriile veel mudeli laadimisvõimekus (kuni 800 V), mis võimaldab piisava võimsusega laadimispunktis viia aku laetuse kümne protsendi juurest kaheksakümneni 18 minuti jooksul.

Kia EV6

Kia EV6 on varustud akuplokiga, mille mahutavuseks lubatakse 77,4 kWh. Auto kahe elektriajami maksimaalne võimsus on 239 kW/325 hj (605 Nm) ja peagi turule jõudev GT versioon saab sellest veelgi tegusam – ajamite liitvõimsuseks lubatakse juba 430 kW/577 hj!

Kia EV6

Ratastel energiasalvesti

Tormijärgsete voolukatkestuste taustal on hea teada, et võitja akuplokki salvestatud energiat saab kasutada teistegi elektriseadmete käitamiseks või laadimiseks, olgu selleks teine elektriauto või muruniiduk. Žürii hinnangul aitavad sarnased lahendused juurutada uusi kasutusvaldkondi, millest seni veel vähe räägitud.

Lõpetuseks kiitsid hindajad ka auto navigatsiooniseadet, mis kuvab olulise info juhi ette tema vaateväljale ja lisaks tunnustati auto „süütevõtit,“ mida saab kasutada juhtimispuldina, et auto kitsasse parkimispaika manööverdada või sealt välja sõidutada. Uus Kia EV6 jõuab Baltimaadesse aprillikuus.

Fotod: Kia, Indrek Jakobson

KOMMENTEERI SIIN