Esmaspäev, 27. mai 2024
Hyundai Ioniq 5 elektriajam valiti WardsAuto poolt tänavu kümne parima mootori ja ajami sekka. Ajam avaldas kohtunikele muljet jõudluse, hinna, sõiduulatuse ja laadimisomaduste poolest. Igal aastal välja antavate Wardsi auhindade eesmärk on tunnustada silmapaistvaid uuendusi või uusi lahendusi jõuajamite maailmas.

WardsAuto on juba enam kui 90 aastat olnud üks maailma juhtivaid tegijaid autoajakirjanduse ja analüüsi vallas, olles eriti hinnatud tervet autotööstust hõlmava ja tulevikku vaatava hoiaku poolest. Nüüdseks on Wards valinud Hyundai toodetud jõuajami kümne parima sekka koguni 15 korda. Auhinda on välja antud alates aastast 1995.

„Tänu uuele E-GMP platvormile saime Ioniq 5-ga turule tuua mitmeid uusi lahendusi, nende seas ülikiire laadimise ning võimaluse kasutada oma sõidukit teiste seadmete laadimiseks,“ ütles Hyundai America tehnoloogiakeskuse elektriliste jõuajamite arendusüksuse direktor Byungho Lee. „Meil on hea meel, et Wards otsustas meid taaskord säästlike tehnoloogiliste lahenduste teerajajana tunnustada.“

Hyundai Ioniq 5 Filter

„Ioniq 5 aitab tänapäevase sõiduki olemuse ümber mõtestada. Selle mudeli juures pannakse reisijate kasuks tööle kõik see, mida elektriauto juures enam vaja pole. Näiteks on kadunud kardaanitunnel ja selle arvelt on loodud avaram reisijateruum. Jõuajam on sõiduki müügiedu üks ilmseid põhjusi ning võimaldab ümber mõtestada selle, milline üks auto olla saab,“ ütles WardsAuto kohtunik Drew Winter.

Sel aastal jagatakse jõuajamite tootjate pingutusi tunnustavaid Wardsi mootorite ja ajamite auhindu juba 28. korda. Konkursil said osaleda kõik uued või märkimisväärselt uuendatud tehnoloogilised lahendused, mille puhul on tootjad astunud sammu edasi võimsuse või säästlikkuse osas. Selliseid lahendusi jõudis tänavu kohtunike ette 29. Auhinnad antakse võitjatele üle oktoobri lõpus Detroitis toimuval AutoTechi konverentsil.

Fotod: Sten Ottep/Fifty Visual

KOMMENTEERI SIIN