Neljapäev, 16. mai 2024
Tänavuse rahvusvahelise maailma aasta auto tiitli (World Car of the Year 2021) pälvis Volkswageni uus täiselektriline ID.4 linnamaastur.

Parimatest parima väljavalimisel osales enam kui 90 rahvusvahelist autoajakirjanikku 24-st riigist. ID.4 jõudis Eestisse märtsi keskpaigas ning on saadaval kõikides Volkswageni esindustes.

“Meil on äärmiselt hea meel, et ID.4 valiti maailma aasta autoks,” kommenteeris Volkswageni sõiduautode tegevjuht Ralf Brandstätter. “Hea meel ei ole mitte ainult selle üle, et tegu on ühe olulisima auhinnaga automaailmas, vaid ka sellepärast, et tunnustuse sai hea idee ja meeskond,“ lisas Brandstätter.

Žürii kiitis ID.4 puhul nii keskkonnasõbralikkust kui ka selle uuenduslikke omadusi nagu näiteks liitreaalsusega esiklaasinäidik, mis kuvab esiklaasile suunavaid nooli ja muud infot nii, et need sulanduvad auto ümbrusega. Juhile kuvatav kolmemõõtmeline teave kuvatakse otse juhi vaatevälja.

Tänu liitreaalsuse tehnoloogiale on võimalik navigatsiooniteavet näha teel täpselt seal, kus pööre sooritada tuleb. Kui püsikiirushoidik (ACC) või juhiabi Travel Assist on aktiivsed, on ID.4 ees sõitev auto vajaliku pikivahe hoidmiseks kuvatud esiklaasinäidikule helendava märgistusena.

ID.4 loob standardid ka digitaliseerimise vallas. Elektriautol on uusim üle õhu uuendusi võimaldav tarkvaraversioon, mille kaudu saab auto regulaarselt uusi funktsioone ja täiendusi. Volkswagen on mahusegmendis esimene, kes antud võimalust alates selle aasta suvest pakkuma hakkab. Taoline võimekus on ettevõttele oluline uute ärimudelite võimaldamiseks.

Maailma aasta auto 2021 tiitliga jätkab Volkswagen ID.4 elektriautoga oma edulugu. ID.4 on hästi vastu võetud nii meedia kui ka klientide poolt. Volkswagen plaanib sel aastal klientideni üle maailma toimetada umbes 150 000 ID.4 linnamaasturit.

Automargi digitaliseerimine on Volkswageni ACCELERATE strateegia peamine fookus. Ettevõte plaanib igal aastal tuua turule vähemalt ühe uue täiselektrilise mudeli.

COVID-19 pandeemia tõttu toimus „World Car Awards“ auhinnatseremoonia tänavu virtuaalselt ning seda saab järelvaadata siit.

Foto: Volkswagen

KOMMENTEERI SIIN