Reede, 21. juuni 2024
Kia e-Niro peaks varsti jõudma Eestis müügile, maailma autoajakirjanikud on aga veel sammuke meist ees ning valinud parimaks linnaautoks uue Kia e-Souli. Euroopa suurtel sihtturgudel on nii e-Niro kui e-Soul väga hästi müünud, Kia on oluliselt suurendanud tootmismahte. e-Soul on end kirjutanud nende ostjate südamesse, kes hindavad tubli soorituse kõrval ka ägedat välimust.

Maailma aasta auto 2020 võistlus oli Kia jaoks tõeline triumf – nagu teame, viis magusa tiitli koju uhke Telluride, kuid ka elektriliste autode seas napsati tähtis tiitel, kui e-Soul parimaks linnaautoks tunnistati. 

Kia e-Soul eristub konkurentidest nii oma vahva välimuse, kompaktsuse kui ka sõiduraadiusega. Kuna autol on peal tippversioonis sama, 64 kWh liitium-ioon polümeeraku, mida kasutavad ka e-Niro ja Hyundai Kona EV, suudab kerge auto ühe laadimisega (WLTP) läbida kuni 452 km n-ö tavalise sõidustiili juures, “ökotades” veelgi enam. 

Euroopas on e-Soul müügil ka väiksema, 39,3 kWh akupakiga, mis on igati piisav igapäevaste linnasõitude tegemisel ja eelistatud valik neile, kes pikki sõite teevad vähe või ka peredele, kus see on teine auto.

Kuigi samas pole probleemi ka selles variandis kuhu iganes sõita, sest paarisajakilomeetrine sõiduraadius ja korraliku kiirlaadimisvõrguga varustatud peamagistraalid teevad toekamate vahemaade läbimise võimalikuks. 40 kWh akupakk on tänane normaalsus, mahukamad akud ongi üsna uus nähe.

E-Soulil on olemas kõik need mugavusvidinad, mida ühelt elektriautolt oodata oskame: rikkalikult juhiabisid ning väga hea pidurdusenergia tagasilaadimise süsteem. Linnasõitude energiakulu on enam kui mõistlik, jäädes 13-15 kWh/ 100 km kohta. Korea kontsern on ilmselgelt leidnud energiatõhususe salanipi! 

Kia Motors Europe tegevjuht Emilio Herrera kommenteeris pressile: „e-Soul on Euroopas Kia jaoks võtmemudel, mis ühendab täiselektrilise võimekuse ja laheda disaini.”

Eelmise põlvkonna Kia Souli elektriline versioon kasvatas üha populaarsust ning viimase müügiaasta jooksul edestas Euroopas isegi bensiini- ja diiselmootoriga autosid.

“Meil on hea meel, et Euroopas vaid elektriauto versioonis pakutavat e-Souli peetakse säästlikke liikumisviise otsivas maailmas kõige sobivamaks linnaautoks.“

„Kia jaoks on suur au saada Maailma Aasta Auto žüriilt mitte üks, vaid lausa kaks autasu,“ ütles Kia tegevasepresident ja tootmisdivisjoni juht Thomas Schemera.

„See on üks karmima konkurentsiga võistlusi autotööstuses, ning tulemused tõestavad, et nii Telluride kui e-Soul on tõepoolest silmapaistvad autod.”

Kiast ja Hyundaist räägitakse Euroopas juba mõnda aega kui “uutest saksa autodest”, mis on konkurentide jaoks lati tõstnud väga kõrgele. Autod on suurepärase (sihtturule omase) disainiga, nende varustustasemed rikkalikud. Hinna ja kvaliteedi suhe on paigas: kõrgemas varustuses sõidukid konkureerivad edukalt noobelmarkidega.

Kial on õnnestunud mõne aastaga Euroopas oma mudelivalik viia tasemele, kust igaüks midagi leiab. Soliidsust pakub Optima, naiselikku pehmust ja samal ajal praktilisust XCeed, mitmesugust rõõmu ProCeed, täiesti vastupandamatu ja ihaldusväärne on aga Kia Stinger sportauto, mis on juba saanud legendiks. Linnadžiipide sõbrad hindavad Sorento ja Sportage omadusi, ja Stonic paistab silma oma superkompaktse nunnususega.

Pole siis ime, et autoajakirjanikud üle ilma on võlutud ja kiidavad taevani… ja Kia Ceedi uus põlvkond noppis mullu üles kõik auhinnad, mida üldse jagati. Mis veel nimetamata jäi? Rio! Vaadake suurlinnades ringi ja te näete, kui pop urbanik see on!

Maailma Aasta Auto valib rahvusvaheline žürii, mis koosneb 86 kogenud ja austatud autoajakirjanikust 24 riigist kogu maailmas.

Millal e-Soul Eestisse võiks jõuda? Täpset vastust praegu veel ei ole, aga kui kõik kenasti läheb, siis varsti. Kas see on veel tänavu või uuel aastal, eks saame teada. Lootma peab, e-Niro jõuab mõne nädala pärast meie Kia elektriautode-igatsust leevendama.

Pilt ja materjal: tootja

blank

Maarja ütleb enda kohta: "Elan ja hingan bensiini, gigabaite ja kõike nendega seotut. Kui ei tea, siis uurin välja ja kui ei oska, siis õpin." Maarja on Accelerista uudistetoimetuse juhataja ning vilunud testisõitja. Kapott avaneb iseenesest ja mootor laotab end Maarja ette vabatahtlikult laiali: ei ühtki saladust, mida Maarja ei teaks!

KOMMENTEERI SIIN