Teisipäev, 23. juuli 2024
Energiaettevõte Alexela ning disaini- ja meelelahutuskeskuse Solaris koostööna on Solarisest saanud Eesti kõige rohkemate elektriautode laadimiskohtadega keskus Eestis. Elektrilaadijate ametlikuks sisseõnnistamiseks pakutakse sel reedel, 20. jaanuaril kell 15-17.00 tasuta laadimist.

Solarise turundusjuhi Kristin Lepiksoni sõnul on elektriautode arv kasvutrendis mitte ainult Eestis, vaid maailmas tervikuna. „Olles juba viimased kümme aastat elektriauto omanik ja vaadates e-mobiilsuse võidukäiku siin ja mujal koos pakutavate laadimiskohtade ja -lahendustega, siis on see loogiline samm arengus, et Solarise külastajad saaksid jätta enda särtsuauto laadima samal ajal kui nad ise näiteks kinos, kõrvalasuvas kontserdimajas või Estonias aega veedavad.“

Lepikson märgib, et Solaris saab siin näidata laadijate paigaldamisega panust keskkonda ja soodustada omalt poolt üleminekut jätkusuutlikele kütustele.

Solarise parkimismajas on laadimiskohti üheksale autole. „Nagu Kristin Lepikson ütles, siis laadimisvõrgustiku laiendamine on vajalik selleks, et toetada keskkonnasõbraliku liiklemise kasvu. Meil on väga hea meel, et Solaris võttis asja ette suurelt ja on täna Eestis kõige rohkemate elektriautode laadimiskohtadega meelelahutuskeskus Eestis,“ sõnas Alan Vaht, energiaettevõtte AS Alexela juhatuse liige ja e-mobiilsuse valdkonnajuht.

Ta lisas, et Solarise parkimismajas on seitse 22-kilovatise võimsusega poolkiiret laadimiskohta ning kaks kiirlaadimiskohta võimusega kuni 150 kilovatti. „Keskuses saavad laadida kõik täiselektrilised sõiduautod ja pistikhübriidid. Poolkiired laadijad sobivad hästi neile, kes veedavad keskuses aega pikemalt ning kiirlaadijad neile, kelle peatumisaeg on lühem. Vastavalt vajadusele saame juurde luua täiendavaid laadimiskohti.“

Kõik tänased ja tulevased elektriautode omanikud on oodatud reedel 20. jaanuaril ajavahemikus 15-17:00 Solarise parkimismajja, kus Alexela e-mobiilsuse meeskonnaliikmed kõnelevad erinevatest laadimislahendustest, mis sobivad nii eramajadesse, kortermajadesse kui ka ettevõtetele kontoritesse. Elektriautoga kohaletulnud saavad samas ajavahemikus 15-17:00 oma autoakusse tasuta särtsu ammutada.

Foto: Ardo Kaljuvee

KOMMENTEERI SIIN