Kolmapäev, 29. mai 2024
Eelmisel nädalavahetusel leidis aset sündmus, mida ma Alfa Romeo fännina pikisilmi ootasin – Eesti Alfa Romeo klubi hooaja avamine.

Alfa Romeo armastus on üsna eriline ja inimese tee, kes on südame sellele margile andnud, võib olla keeruline. Kuid sellest hoolimata annab see bränd võimaluse tutvuda mitte ainult väga huvitavate autodega, vaid saada ka osa autokultuurist.

Kui püüda seda lühidalt seletada, siis see kultuur võib ühendada inimesi täiesti erinevatest eluvaldkondadest, kes võib-olla poleks kunagi igapäevaelus kohtunud, kuid klubi sees ühendab neid ühine kirg autode vastu. Klubi kaudu olen tutvunud paljude inimestega, tänu kellele olen nüüd oma äri avanud ja isegi hakanud Acceleristasse artikleid kirjutama.

Üks väärtus, mida klubi korraldatud üritused kannavad, on luua perekondlik õhkkond ja võimaldada nii autodest kui ka kohtumispaigast rõõmu tunda. Seetõttu valiti selle aasta sündmuse toimumiskohaks Sagadi mõis, mis on 500 aastat vana. Mõisa territooriumil kogunes umbes 30 autot erinevatest ajastutest – alates juba klassikaks muutunud GTV kupeest ja Spider kabrioletist kuni kõige uuemate ja võimsamate 510-hobujõulise Giulia Quadrifoglio ja ettevõtte uusima auto, Alfa Romeo Tonaleni, millest oma esimeses Accelerista loos ka kirjutasin.

Alfa Romeo klubi 2023

Edasimüüjate nagu United Motors või Carring osalemine muudab need kohtumised eriliseks, kuna need võimaldavad inimestel uute autodega lähemalt tutvuda ja muudavad ürituse hoopis millekski enamaks kui lihtsalt tankla parklas toimuv kohtumine.

Selle aasta kohtumine oli suuresti pühendatud brändi võidusõidudivisjoni Quadrifoglio sajandale aastapäevale – Alfa kiireimate autode sümboliks saanud neljalehelise ristikheina märgiga on tähistatud kõik Alfa Romeo sportversioonid alates 1923. aastast, kui Sitsiilias toimus Targa Florio võidusõit.

Alfa Romeo klubi 2023

Tookord istusid 4 Alfa Romeo RL Targa Florio boliidi roolis sellised tuntud võidusõitjad nagu Enzo Ferrari, Antonio Ascari, Giulio Masetti ja Ugo Sivocci. Viimane joonistas oma autole kuulsusrikka õnne toova sümboli… Ja selles võidusõidus võitis Alfa. Fotodel näete RL Targa Floriot, kuid juba 1924. aasta mudelit, mille roolis oli Enzo Ferrari. Fotod tegin ma sel kevadel, kui sõitsin oma vana Alfaga Milanosse Alfa Romeo muuseumisse.

Alfa Romeo muuseum

Nagu iga tõeline Alfa Romeo fänn, oli mul ääretult hea meel saada osa sellest suurepärasest sündmusest. Elades selle ainulaadse brändi autode seas, sukeldudes nende kultuuri ja jagades kirge inimestega, kes jagavad seda kirge, tunnen ma tõesti, et olen õiges kohas. Üritused nagu see ei ole lihtsalt mõttekaaslaste kohtumised, vaid ka meeldetuletus sellest, kui oluline on nautida iga eluhetke, olgu see siis modernse Giulia Quadrifoglio või klassikalise Spideri roolis. Ootan põnevusega järgmist hooaega ja kõike, mida see toob meile, Alfa Romeo armastajatele. Kohtume varsti teedel!

Meedia: Vladimir Niinimäki

blank

Endine kooliõpetaja, IT-ettevõtja ja autoentusiast. Armastab kõike, mis liigub, aga itaallastele on südames eriline koht. Unistus - teha ümbermaailmareis!

KOMMENTEERI SIIN