Kolmapäev, 24. juuli 2024
Mercedes-Benz näitas Frankfurdi autonäitusel uut S 560 e – pistikhübriidi, mis on endisest võimsam ja pikema sõiduulatusega. Kõige parem uudis, et V6 mootorit ei võta kasutajatelt keegi – koos elektrimootori ja pistikust laadimisega saab see jääda, ja lubab autot sealjuures nimetada keskkonnasõbralikuks.

Mercedese S‑klassi perekonna kõige värskem liige on uue põlvkonna pistikhübriid. S 560 e suudab elektrilisena läbida umbes 50 kilomeetrit ning Mercedes-Benzi kodune laadimisjaam Wallbox laeb selle akud täis väga kiiresti.

Pistikhübriidid pakuvad suurepärast kombinatsiooni elektriauto keskkonnasäästlikusest lühisõitudel ning sisepõlemismootoriga auto rikkalikust sõiduulatusest igal teisel teekonnal. Hübriidtehnoloogia muudab sisepõlemismootori efektiivsemaks ning lisab dünaamilisust.

S 560 e ühendab 270 kW (367 hj) V6 bensiinimootori ja 90 kW (122 hj) elektrijõuallika. Kolmanda generatsiooni hübriidautode ülekandesüsteem põhineb 9G‑TRONIC PLUS automaatkäigukastil, mis tagab eriti sujuva sõidu. Partnerluses Boschiga valminud S 560 e elektrimootor loodi spetsiaalselt koos töötama pistikuhübriidi 9G‑T RONIC käigukastiga.

Uue elektrimootori näitajaid võimaldas märkimisväärselt parandada suure arengu läbi teinud juhtelektroonika. Jõuallika elektriline võimsus on 90 kW ja pöördemoment 440 Nm, mis annavad suure panuse uue S-klassi pingevabasse sõitu.

Elektrilisena on S 560 e sõiduulatus 50 kilomeetrit. Seda paljus tänu uuele ja suurema mahutavusega liitium-ioonakule (13,5 kWh; 37 Ah). Ühtlasi on akupaki mõõtmed vähenenud, mis tähendab, et pakiruum kasvas 395 liitrilt 410 liitrile. Akud tarnib esmakordselt Daimleri tütarfirma Deutsche ACCUMOTIVE.

Uue S-klassi pistikhübriidi keskmine kütusekulu on 2,1 l/100 km; elektrikulu: 15,5 kWh/100 km; keskmine CO2 heide: 49 g/km.  Need näidud on saadud vastavalt Saksamaa määrusele ‘PKW-EnVKV’, ja kehtivad ainult Saksamaa turul.

Allikas ja meedia: tootja

KOMMENTEERI SIIN