Teisipäev, 16. juuli 2024
Botid ja tehisintellekt on viimasel ajal väga populaarne teema. Ükskõik, kas tegemist on Siri või Cortanaga, üritavad arvutid meie ülesandeid enda kanda võtta ja elu kergendada. Mõte sellest, et autos on teener, kes täidab kõiki su soove, ei tundugi enam imelikuna.

Elu kergemaks, mugavamaks ja luksuslikumaks muutmine on Bentley olemuses, ja seetõttu üritab autotootja kujutleda, mismoodi võiks luksusautode tulevik välja näha.

Kindlasti on inimesi, kelle jaoks teenrita majast lahkumine on mõeldamatu, mistõttu üks tulevikuautode funktsioonidest on Bentley meelest näiteks holograafiline teener, kes ilmutab end autos ja pakub oma teeneid. Ilmselt võiks ta näiteks soovitada restorane ja sinna kohti reserveerida, või saab oma sõidusoovist digitaalsele teenrile teada anda, enne kui isesõitev auto oma tööd tegema hakkab ja teid sihtkohta toimetab.

Bentley disainijuht Stefan Sielaff ei täpsustanud holograafilise teenri ülesandeid, ent ütles, et sellised veel leiutamist ootavad ühenduvused ja tehnoloogiad, mis salongi paigaldatakse, saavad järjest tähtsamaks. Kuna inimestele ei pruugi nähtamatu mikrofoniga või umbisikulise autoga suhtlemine südamelähedane olla, võib holograafiline teener anda isesõitvale autole märksa inimlikuma näo, nii et sõitjad saavad lihtsalt öelda: “Koju, James!” ja asudagi teele.

Kuigi sellised asjad ei jõua autodesse ilmselt lähiajal, on siiski huvitav jälgida, kuidas eriti luksuslikud autotootjad nagu Bentley ja Rolls-Royce isesõitvate autode maailmale lähenevad ja uute tehnoloogiatega seotud väljakutsetele vastavad. Bentley maailmas on nende autod muidugi juba algusest peale isesõitvad – tagaistmel istuva omaniku perspektiivist vaadates…

teener Bentley

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Arvestades Eesti teedel liikuvate Bentleyde parvesid, on see uudis meile kindlasti väga oluline. Samas Bentley ja teiste luksusmarkide näol tegemist on meie omast kardinaalselt erineva mõttemaailmaga ja selliste toimetamist on ohutult distantsilt alati vahva jälgida.

Allikas: The Verge

KOMMENTEERI SIIN