Esmaspäev, 17. juuni 2024
Lexus tuli välja uuendatud sedaaniga LS, mille uus tehnoloogia ja varustus tagavad suurema võimsuse, rohkem mugavust ja parema ohutuse.

Lexus Balticu juht Raigo Kaseorg ütles, et Lexuse lipulaeva LS uuendused muudavad sõidu dünaamilisemaks ja vaiksemaks, aga samas ka ohutumaks.

“Uus tehnoloogia parandab juhitavust ning tagab seejuures ka mugavama ja turvalisema sõidu. Lisaks viimase põlvkonna multimeediasüsteemile ja ohutustehnoloogiale on LS 500h arendamise käigus parandatud liitium-ioon aku võimekust, tänu millele on sõiduk jõulisem ja sõit sujuvam. Parkimisel tuleb aga appi täisautomaatne Advanced Park süsteem, mida LS 500h mudelil esmakordselt näha saab,” kirjeldas ta.

“Uue LS-i arendamisel juhinduti ka eesmärgist luua ülimalt vaikne ja mugav sõitjateruum, mis on olnud LS-i üks põhiomadustest juba alates esimesest mudelipõlvkonnast ning iseloomustanud laiemalt Lexuse brändi,” ütles Lexus Internationali president Koji Sato.

Rohkem võimsust ja sujuvam sõit

Uuenduste käigus keskendus Lexus auto juhitavuse parandamisele, suurendades aku efektiivsust ja elektriajami jõudlust. Muudatuste tulemusena kulub kiirendamiseks vähem energiat ning kiirendus on sujuvam ja sõiduk stabiilsem.

Kuna hübriidakul on suurem roll, saab mootor töötada madalamatel pööretel ja vaiksemalt – seda on lihtne märgata näiteks mootori taaskäivitumisel pärast mõningast EV-režiimis sõitmist.

Sõidumugavuse suurendamiseks on parandatud nii rehvide sõiduomadusi, adaptiivset vedrustust (AVS) kui ka istmete konstruktsiooni.

Uued tehnoloogiad

Mälufunktsioon tunneb ära ja salvestab juhi regulaarselt kasutatavate parkimisalade üksikasjad, muutes parkimise veelgi lihtsamaks. Selline süsteem on esimene nii luksusautode segmendis kui ka Lexuse mudelite seas.

Süsteem teeb ka enamat kui ükski varasem Lexuse parkimisabiline seni, kontrollides rooli, gaasi, pidureid ja käigukasti ohutute ja täpsete manöövrite tegemiseks. Lisaks sujuvusele ja täpsusele töötab see ka kiiresti – parkimismanöövri sooritamiseks kuluv aeg on konkurentide süsteemidest kiirem.

Uusim tehnoloogia aitab LS-il suurendada turvalisust ja juhiabi pakutavaid võimalusi. Sarnaselt RX-ile on võetud kasutusele BladeScan™ AHS (adaptiivne kaugtulede süsteem), mis kasutab kiiresti pöörlevat terakujulist peeglit, et juhtida LED-esitulede valgusvihku.

See võimaldab laiaulatuslikumat valgustust kui praegused standardsed LED-süsteemid. Lisaks tutvustab LS uut digitaalset tahavaatepeeglit, mis kuvab reaalajas tagumise parkimiskaamera pilti, ja jalakäijate tuvastamise funktsiooni 360-kraadise panoraamvaate ekraani jaoks.

Tehnoloogilised uuendused hõlmavad ka multimeediat. Uus LS võtab kasutusele Lexuse uusima põlvkonna multimeediasüsteemi, millel on suurem funktsionaalsus ja täiustatud HMI kasutusmugavuse parandamiseks. Funktsioonide hulka kuulub nüüd nutitelefoni lihtne integreerimine Apple CarPlay ja Android Autoga, mis annab puutetundliku ekraani kaudu juurdepääsu populaarsetele navigatsiooni-, meelelahutus- ja sõnumirakendustele.

Värskem ilme seest- ja väljastpoolt

Sisustusdetailide loomiseks on ühendatud kaks Jaapanis kõrgelt hinnatud oskust: nishijin ja haku, mis uksepaneelide valikuna põimivad musta ja hõbedase värvi kokku orgaaniliseks mustriks. Nishijin-nimelise tehnika puhul venitatakse metallfooliumi washi paberil ning seejärel lõigatakse see õhukesteks ribadeks ja kootakse kokku. Seda kombineeritakse hakuga, mis seisneb õhukese metallifooliumi pinnale asetamises.

Veel ühe viimistlusvõimalusena kasutatakse looduslikku puitu, mis on mustri rõhutamiseks värvitud mustaks. See võimaldab luua kontrasti hõbedase metalse aluskihiga, mis paljastub tänu kvaliteetsetele laserlõigetele.

Lisaks on tehtud väliseid stiilimuutusi, keskendudes disaini rõhutavatele detailidele. Esistange on saanud uue kujunduse ja signatuursel iluvõrel on uus sisepinna viimistlus. Keskmise ja kõrgema klassi mudelile on saadaval uued kontrastsed masintöödeldud 20-tollised valuveljed.

Lexus on kasutanud ka uusi värvitehnoloogia võimalusi, et luua Lunar Silver – viimistlus, mis toob sõiduki välimuses esile kere teravad kontuurid ja nende varjud. Sisemusest võib aga leida uusi põnevaid sisustusdetaile, mis on kombineeritud Jaapani dekoratiivkunstidest.

Esimesed uuenenud Lexus LS-id jõuavad Baltimaade salongidesse jaanuari lõpuks.

Fotod: Lexus

KOMMENTEERI SIIN