Laupäev, 15. juuni 2024
Autonäitused on kahtlemata vajalikud – autoajakirjanikele, maaletoojatele, edasimüüjatele. Paraku selle inimese jaoks, kes autot päriselt osta tahaks, ei anna diskovalguses plinkiva sõiduki vaatamine üleliia palju infot. Novembris Helsingis toimuv autonäitus AUTO 2016 on otsustavalt muutmas seniseid staatilisi standardeid ning pakub näituse külastajatele kohapeal sadu proovisõiduvõimalusi.

Soome maaletoojaid ja automüüjaid koondav Autotuojat – katusorganisatsioon ja Messukeskus leppisid kokku suure AUTO 2016 väljapaneku korraldamises tänavu novembris. Eelmisest autonäitusest on möödas ligi kümme aastat. Põhjus, miks vahepeal on olnud suur paus, on lihtne – inimesed ei viitsinud tulla niisama uusi autosid vaatama ja tootjad ei näinud kogu asjal enam mõtet, sest otseseid müügitehniguid sõlmitakse sellistel seisunäitustel väga vähe.

AUTO 2016 Helsingi autod

[dropcap]TÄIESTI UUS LÄHENEMINE[/dropcap]Suurema eeltöö auto ostmisel teeb inimene tänapäeval internetis. Enamasti valib ta siis välja 2-5 sobivat kandidaati, uurib ja võrdleb ning lepib seejärel üle interneti kokku proovisõiduaja.

Autonäitustel toimuvat jälgivad huvilised otseülekannete vahendusel ja globaalsest meediavoost. Nii valitsebki salongides tihtipeale päevade kaupa näiline vaikus ning näitustel saavad omavahel kokku need, kes toodavad, need kes müüvad ja need, kes lugusid teevad. Potentsiaalne ostja istub kodus arvutis ja peab jutuaknas müügiesindajaga hinnaläbirääkimisi.

Soomlased on tõenäoliselt ühed esimestest, kes on mõtteviisi muutumise võtnud teadmiseks ja analüüsinud olukorda ning leidnud, et kui teha autonäitus, siis teha seda täiesti teistmoodi. Novembris Helsingis toimuv AUTO 2016 pakub külastajatele võimaluse, proovida kohapeal sadu uudismudeleid, nendega sõitu ning siis soovi korral juba ka ostulepingu ära vormistada.

Fakt, et see mudel töötab, sest kliendi seisukohalt –  kui ma tulen vaatama, saan sõita; näen sadu endasuguseid – siis ei jäta ma võimalust kasutamata, soetada endale kohe just see auto, mis mulle kõige rohkem meeldis. Tõenäoliselt saan ma näituselt ka mingi eripakkumise, nii, et polegi vaja väga pikalt mõelda.

AUTO 2016 toimub novembris, mil väljas on suure tõenäosusega vilets suusailm. Korraldajad on sellele mõelnud ning ei sunni proovisõiduhuvilisi messikeskusest jalga õue tõstma. Selle asemel luuakse messikeskusse suur proovisõidu stardiala, kus siis kuiva jalaga autosse astuda saab, sealt edasi õue ja kaugemale proovisõidule ning sõit lõpeb taas messikeskuse kuivas ja soojas ruumis.

[dropcap]KOGU TEEMA ÜHES KOHAS[/dropcap]Teine suurem muudatus puudutab näitusel väljas olevaid eksponente. AUTO 2016 korraldaja on lubanud, et kõik vajalik on külastaja jaoks ühes kohas koos: valid autod, teed proovisõidu, otsustad ning saad sealsamas kohe ka liisinguabi ja pangalt head nõu. Lisaks ametlikele maaletoojatele on kohal on muidugi ka olulised teenindused, varuosade müüjad, autotarvikute kaupmehed. Ehk siis –  tahad autot ja sellele veiklevat värvikihti – teeme ära.

Nädalavahetusel toimuvad töötoad ja aruteluringid ning võetakse üles liikluskultuuri ja  -ohutust puudutavad teemad. AUTO 2016 positsioneerib end muuhulgas kui perele mõeldud sündmust, kohal on kuumad artistid, pop-up toidukohad, lastele on eriprogramm jne. AUTO 2016 toimub Helsingi Messikeskuses 18.-20. novembrini.

AUTO 2016 Helsingi näitus

[dropcap]ACCELERISTA KOMM[/dropcap]See on nüüd see koht, kus tahaks öelda, et 18.-20. novembri nädalavahetus on võetud! Sest kaasaegse kontseptiga autonäitus on väärt, et ise kohale vaatama ja ideid ammutama minna.

Eesti autonäituste maastikul valitseb praegu suhteline vaikelu, on üks oluline näitus, see toimub igal sügisel Tartus. Enamasti toimub Tartu Motoshow septembri lõpus ning enamasti on ta ikkagi väga traditsiooniliselt üles ehitatud – proovisõite teha saab, aga selleks tuleb sõidud ette kokku leppida jne. Ei ole nii, et lähed kohale, astud proovisõidualale, näitad näpuga “see, see ja see, palun” ja oledki juba osaline. Aga võiks ju!

Allikas: AUTO 2016, Meedia: Pixabay

KOMMENTEERI SIIN