Esmaspäev, 15. juuli 2024
Ferrari esitles Tallinnas oma uut mudelit Roma, mis võitis oktoobris Car Design Award 2020 maailma ilusaima auto auhinna.

Roma on Ferrari uus 2+2-kohaline kupee, mille nimi ja klassikaline välimus on inspireeritud 60ndate nostalgiast: see peegeldab muretut, nauditavat elustiili, mis oli Itaalia pealinnas iseloomulik 50ndatel ja 60ndatel.

Luxury Collection Tallinna Ferrari esindussalongi juhi Torsten Kihlmani sõnul on Roma tõeline iludus, millega Ferrari läks tagasi klassikalise disaini juurde ja tõstis selle uuele tasemele.

“Kui traditsiooniliselt on Ferrari sportauto, siis Roma on GT-auto, mis on mugav ka pikkadeks sõitudeks ning kuhu mahub ka hobivarustus. Roma on elustiiliauto, mille põhilised kliendid on esmakordsed Ferrari omanikud. See sobib igapäevaseks kasutamiseks isegi Eesti talvetingimustes,” ütles Kihlman.

Ferrari Roma lõi disainimeeskond eesotsas peakonstruktor Flavio Manzoniga. 3855-kuupsentimeetrise V8 mootoriga Ferrari Roma-l on 620 hobujõudu, mis kiirendavad auto nullist sajani 3,4 sekundiga ning tippkiiruseni 320 kilomeetrit tunnis. Auto maksab Eestis alates 199 933-st eurost.

Foto: Luukas Ruus

KOMMENTEERI SIIN