Reede, 24. mai 2024
Nüüd on Nissani uue Z-auto prototüüp avalikustatud. Tegu on autoga, mida võiks ja peaks ootama iga sõidupurist – retrohõnguline välimus, moodsate autodega võrreldes suhteliselt minimalistlik sõitjateruum, 400-hobujõuline V6, käsikast… Aga esialgse info kohaselt võime me suu sellest autost puhtaks pühkida.

Välimuselt on uus Z kompott eelmiste Z-autode elementidest. Nissan töötas läbi iga eelmise põlvkonna mudelid ning sorteeris välja elemendid, mis neist nii edukad masinad tegid. Uue Z-i esituled on kummardus vaid Jaapani turu jaoks toodetud 240ZG-le, tagatuled viitavad 300ZX-ile, tilgakujuline pika ninaga külgprofiil on aga omane olnud pea kõigile eelkäijatele.

Tagaluugilt leiab Fairlady Z märgi, mis viitab mudelinimele, mida on kasutatud Jaapani ja USA turul. Ka prototüübi kollane värv on kummardus esiisadele, peamiselt 240Z-ile. Samas on lisatud ka moodsaid detaile nagu kandiline iluvõre esipampris ning süsinikkiust küljekarbid.

Minimalistlik sõitjateruum

Sõitjateruumi disainis oli võidusõitjatel palju kaasa rääkida – nende tagasiside põhjal pandi kokku pakett, mis seab esikohale juhikesksuse ja sõidumõnu.

Moodsatest nutividinatest leiab siin vaid 12,3-tollise ekraaniga multimeediasüsteemi, kõik muu paistab olevat vägagi askeetlik.

Armatuurlaualt leiab kolm analoogkella – üks neist on kindlasti turborõhk, teiste osas pole piltidelt piisavalt hästi näha. Autofriik eelistaks tõenäoliselt näha õlirõhku ja lairibalambdalt võetud segunäitu, kuid see on väga ebatõenäoline – pigem on tegu päris kella ja heal juhul näiteks õlitemperatuuri näidikuga.

Mootori täpsete näitajate osas info puudub, kuid tegu peaks olema näiteks Infiniti Q60 pardalt leitava VR30DDTT-ga, mis on 3-liitrine kahe turboga V6, millel võhma vähemalt 400 hobuse jagu.

Euroopa jääb ilma

Paraku võivad autoentusiastid ja sõidupuristid tänada euronõudeid ja eurooplaste vähest huvi – vaikselt kokku kuivav sportautode turg ei sisendanud Nissanile piisavalt lootust, et investeerida Euroopa nõuetele vastava Z-i loomisesse.

Kõik kooris – aitäh! Ja küll huvilised leiavad võimaluse mõned ka siia tuua. Prototüübi valmidust vaadates võib müügi algus aastal 2021 tunduda täiesti reaalne.

Pildid: Nissan

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN