Nissan GT-R50 by Italdesign maksab ligi miljon eurot, aga partii – vaid poolsada eksemplari – on läbi müüdud enne tootmise ametlikku algust. Superautod ei saa end aga liiga kindlalt tunda, sest iludusel on taga jahmatav jõud: 720 hj ja 780 Nm.

Nissan Skyline GT-R kohta võib kindlasti kasutada sõna legend. Selle ajalugu ulatub poole sajandi taha – aastal 1969 tõi Nissan-Datsun turule Skyline’i sportliku versiooni mudelitähisega GT-R.

Selle märgi all toodeti kolm Skyline GT-R generatsiooni, kuni aastal 2002 veeres tootmisliinidelt viimane mudel, tähisega R34.

Kuus aastat hiljem, 2008. aastal aga taaselustati legend iseseisva mudelina Nissan GT-R, mis nüüdseks enam kui kümme aastat on endast palju kallimatele konkurentidele ülbelt tagatulesid näidanud.

Nissan tähistab legendaarse GT-R 50. sünnipäeva mullu esitletud kontseptmudeliga GT-R50, mille disaini eest hoolitses Italdesign. Kontseptil põhinevat erimudelit toodetakse sümboolses koguses 50 eksemplari.

Enamik neist on juba broneeritud ja kliendid tegelevad oma masina varustuse konfigureerimisega. Nissan aga on lubanud, et ühte GT-R50 iludust näeb rahvas ka 2020. aasta märtsis toimuval Genfi autonäitusel.

Esimesed tellitud autod jõuavad klientide kätte järgmise aasta lõpus. Tõsi, valitud on saanud eelseeria autode võimeid proovile panna Dubai ringrajal: et oleks selge, mida oodata…

Mõni päev tagasi avalikustas Nissan esimesed ametlikud fotod uuest autost. Rõõm, et tootmisvalmis versioon mudelinimega GT-R50 by Italdesign on kontseptile üsna sarnane. Kapoti all peitub 3,8-liitrine kahe turboga V6, millel võimsust 720 hj ja pöördemomenti 780 Nm.

Muidugi ka hind on 990 000 € ehk enam-vähem viis korda kallim kui GT-R Nismo. Kuna GT-R50 piiratud partii on peaaegu läbi müüdud, näib miljonieurosele iludusele siiski ostjaid jätkuvat.

Kas miljoni euro eest omandatud legend on investeering? Kas need masinad ka kunagi ringrada näevad või on nende saatuseks lihtsalt kollektsioonis ilutseda? Superautodel tasub igatahes veidi sapse väristada: läheb jälle veristamiseks!

Pildid ja video: Nissan ja Italdesign

Jaga

Lena on autonduses kogenud tegija. Ta ise ütleb, et tema nõrkuseks on kiired ja vihased sõidukid. Acceleristas on Lena üks meie kibedamatest testisõitjatest ning ühtlasi tugev turundusstrateeg.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.