Neljapäev, 18. aprill 2024
Naberezhnochelinski kraanatehase kalender on Venemaal vähemalt sama nõutud kraam kui Pirelli kuulsad kalendrid maailma kollektsionääride hulgas. Tänavu ei viitsinud kraanamehed enam pikalt heietada, vaid lajatasid pikema jututa otse (silma)munadesse: uue aasta kalender pakatab paljastest näitsikutest ja pikantsetest olukordadest tehase territooriumil.

Palun võtke Accelerista soovitust tõsiselt ja ärge lubage neid pilte vaadata alaealistel, nõrgema närvikavaga inimestel; neil, kellel nähtu esimese kolme sekundiga assotsieerub sõnadega “seksistlik”, “puhas porno”, “kohutavalt lame” . Paraku just need sõnad esimesena meelde tulevad ning abi pole siinmail otsida muust, kui süsimustadest prillidest.

This slideshow requires JavaScript.

Kraanatehas ise tundub olevat igati soliidne asutus, vaadake kasvõi ettevõtte 15. juubeliks valminud videot, kus tehakse tõsiste nägudega rasket tööd.

Juba aastaid antakse välja värvilisi kalendereid, kus küll on loobutud reaalse tehaseõhkkonna kajastamisest, aga on seni jäädud enam-vähem kombekuse piiridesse – näiteks on kuutüdrukuteks olnud andekad baleriinid, teemaks on võetud kuulsad muinasjutud (sh. “Tuhat ja üks ööd”), 2015. aasta kalendris aga troonivad daamid koerakestega ning ehkki see mäng on pisut piiripealne, ei riietu keegi kuu aega ööpäevaringselt lahti.

6 (1)

2016. aasta kalendrit tellides ilmselt on tehase juhtkond tutvustanud loovtiimile lõppeva majandusaasta aruannet ning teinud vihjeid globaalsetele kataklüsmidele ja naftahinna katastroofilisele kukkumisele – mille muuga selgitada asjaolu, et tehas müüb end kogu järgneva aasta purupaljaste naistega?

Kraanad ja alasti naised ning kahtepidi mõtlemiseks mitte ruumi jätvad olukorrad – ilmselgelt on neil mingi seos. Aga milline? Ei oska öelda.

Naberezhnochelinski on linn Tatarstani Vabariigis, mis asub  Volga Föderaalringkonnas. 2012. aasta rahvaloenduse andmetel elas Tatarstanis 3,7 mln inimest, nende seas muuhulgas oli ka 127 eestlast.

Tatarlased moodustasid vabariigi elanikkonnast pisut üle poole, mistõttu ei ole imestada, et valdavaks usundiks on islam. Tatarstani neli peamist usuvoolu ongi sunniitlik ja šiitlik islam, sufism ja õigeusk. Allah, sa näed; ja ei mürista?!

[dropcap]ACCELERISTA KOMM[/dropcap] Oleme aeg-ajalt oma portaalis kajastanud põnevamaid kalendreid, mis moel või teisel on seotud tehnikaga või sellest inspireeritud. See, millega on kraanatehas hakkama saanud, ei ole midagi sellist, mida me soojalt soovitaksime. Pigem on see ootamatu, vastuoluline ja väga vilets näide sellest, kuidas kalendrit koostama ei peaks.

Noh, olgu, esimesed paar päeva on väga lõbus seda lehitseda, aga edasi?! Kuskohas see kalender teie seinal olla võiks? … kui ta muidugi seinale üldse jõuab… Kassikalender oleks olnud igal juhul parem valik, olgu või koos pin up kraanajuhtidega…

Kes tunneb, et tahab nüüd validooli ja värsket õhku, vaadaku Pirelli 2016. aasta kalendrit. Nagu kaks tilka vett, onju.

Allikas, fotod ja video: Naberezhnochelinski kraanatehas

KOMMENTEERI SIIN