Pühapäev, 16. juuni 2024
Audi teatas, et uut täiselektrilist linnamaasturit hakatakse ehitama Belgias. Selleks reserveeritakse kogu olemasolev tehas ja tootmine algab 2018. aastal.

Brüsselis asuvas tehases tehakse valmis ka linnamaasturi akupakk, mille liitium-ioonsisu pärineb eelnevalt sõlmitud lepingu alusel Samsung SDI-lt ja LG Chem-ilt.

Audi teatas, et seeriatootmisse minev mudel on tugevalt mõjutatud 2015. aasta sügisel Frankfurt Motor Show’l esitletud e-Tron Quattro ideeautost.

Siiski ei hakka elektriauto kandma Q8 nime, nagu vahepeal sahistati. Tootja sõnade kohaselt sobitub elektriauto Q5 ja Q7 vahele, mis viitab, et nimeks võib saada Q6, nagu algselt räägiti. “Q8 on tippklassi luksus-linnamaastur, elektri-linnamaasturil, mille tulekut e-Tron Quattro ideeauto ette kuulutas, ei ole veel nime,” ütles Mark Dahncke. Eelnevalt oletati, et elektri-linnamaasturist saab “krossover-kupee” teisik mõnele margi konventsionaalsele tarbesõidukile.Audi e-tron quattro concept

Saksa luksusmargid kipuvad tegutsema sünkroonis, ja Audil pole hetkel võistlejat BMW X6-le ja Mercedes GLE Coupe-le. e-Tron Quattro ideeauto disain igatahes viitab, et Audi sihib just neid mudeleid. Sel on madal, kupeelik katusejoon, ning aerodünaamikat maksimeerivad detailid. Lisaks on sellel 95 kWh akupakk ning kolm elektrimootorit – üks ees ja kaks taga, kokku tootes 496 hobujõudu ja peaaegu 800 Nm väänet.

Audi väidab ideeauto sõiduulatuseks Euroopa NEDC testitsüklis peaaegu 500 kilomeetrit, võrreldav EPA sõiduulatus jääb 20-30 protsenti madalamaks. Seeriatootmisse mineva mudeliga sihitakse samaväärset tulemust.

Brüsseli tehas, mis peatselt elektri-linnamaasturi tootmisele pühendatakse, ehitab hetkel Audi A1. Selle mudeli tootmine viiakse üle tehasesse Martorellis, Hispaanias. Kohapealse akupakkide tootmisega muutub Audi sõnul Belgia tehas elektrisõidukite mõttes Volkswagen Grupi võtmetehaseks.

Viimase paari kuu jooksul on VW Grupp kinnitanud veel kahe luksus-elektrimudeli tulekut. Üks on seeriatootmise versioon Porsche Mission E sedaanist, mis debüteeris koos e-Tron Quattroga Frankfurtis. Porsche on teatanud, et seda hakatakse tootma kümnendi lõpuks. Sama aja jooksul hakkab Volkswagen tootma ka elektriversiooni oma Phaetonist.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM[/dropcap]Tulevik tundub üha elektrisinisem. Vähemalt senikaua, kuni keegi pole välja mõelnud, kust saada elektrit… teistmoodi. Ja kus seda säilitada. Go-go, Audi! Või peaks ütlema “järjekordne Teslatapja”?

Allikas: Green Car Reports, fotod: Audi

KOMMENTEERI SIIN