Reede, 14. juuni 2024
Jaguar I-PACE on esimene uustulnuk, mis julgeb esitada tõsiseltvõetava väljakutse noobelsärtsukate turu valitsejale Teslale. Mehhiko Vormel-E rajal pandi joonele kaks särtsakat krossoverit: Jaguar I-Pace ja Tesla Model X. Jaguar tegi Teslale õige natuke pähe.

Jaguar otsustas panna uue I-PACEi sõna otseses mõttes joonele Tesla Model X 75D ja 100D-ga. Kiirendusvõistlus kujutas endast 0-60-0 mph formaati, ehk siis kiirendati umbkaudu saja kilomeetrini tunnis ja seejärel pidurdati.

Võistlus peeti Mehhiko Vormel-E rajal, sealsamas, kus elektrivormelid üksteisest mõõtu võtavad. Jaguar I-PACE roolis oli Mitch Evans, Panasonic Jaguar Racing võidusõitja ja Teslaga sõitis Indy Car-sarja ning Indy 500 tšempion Tony Kanaan.

Teslast ligemale 300 kg kergem I-PACE oli kiirendades autopikkuse võrra Tesla Model X 75D-mudelist eespool ja ka pidurdas samavõrra varem. Ka Tesla 100D vastu peetud mõõduvõtt lõppes Jaguari võiduga.

Testi tulemus näitab, et Jaguari võimekus on igati kõrgel tasemel. Kuna ka selle 480 km sõiduulatus on Tesla tippmudelitega samaväärne, on Jaguar oma tublisti soodsama hinnaga igati kõva konkurent.

TUBLISTI SOODSAM HIND?!

Eestisse on esimesi I-Pace oodata loodetavasti juba juulis. Jaguari elektriline krossover tuleb müügile kolmes varustustasemes ja 90 kWh akupakiga. NEDC tsükli järgi suudab I-Pace ühe laadimisega läbida 480 kilomeetrit.

Reaalsetes oludes tuleks see korrutada 0,8ga ning kui lisada Eesti ilm, siis on tõenäoline, et ühe laadimisega saab I-Pace’iga sõita umbes 300 kilomeetrit. See on tõepoolest enam-vähem Tesla Model X mõõtu sõiduraadius.

Hinnavõrdluses ei ole Jaguar aga Teslast sugugi palju soodsam. Korra oleme sel teemal pikemalt peatunud. Autogeenius vahendab, et odavaimas S-varustuses I-Pace hind algab Eestis 79680 eurost, kallim HSE aga 93 000 eurost.

Kuna erinevus on vaid varustuse tasemes, mitte selles, kuidas auto sõidab või kui võimas on elektriajam, tekibki õigustatud küsimus, miks peaks keegi tahtma maksta 13 000 ja rohkem eurot lihtsalt nahast istmete ja alumiiniumääristatud peegli eest!?

Olgem ausad, ühe laadimisega 480 kilomeetrit “paberil” on pettumus. Suur pettumus. Coventry insenerid lootsid veel 2017. aasta kevadel välja tulla elektri-krossoveriga, mille sõiduraadius on 600+ kilomeetrit. Kas tõesti jääb asi akutootjate suutmatuse taha?

Tesla Model X puhul tõuseb hind sedamööda, kuidas kasvab akupakk. Rohkem infolusti ja kontrastis tikandid ei tee elektriautost vägevamat elektriautot. Kuidagi natuke kurb on. Ootame huviga uudist sellest elektriautost, mida Ian Callum meeskonnaga tegelikult luua tahtis…

Allikas: Autoexpress. Kaanepilt: Jaguar. Kirjutasid: Lena Murd, Ylle Rajasaar

KOMMENTEERI SIIN