Esmaspäev, 15. juuli 2024
Maanteeameti sõidukiregistrisse lisandus hiljaaegu kaks tuttuut Lada 4×4 maasturit. Internetist leiab ka Ladakeskuse kodulehe, kus ülal info, et uue nimega vana hea Niva on Eestis jälle müügil. Autod Eestisse toonud entusiast palub esialgu hobuseid hoida – see, kas tuleb esindus, alles selgub.

Ladakeskuse lehelt saab lugeda, et legendaarne Niva, nüüdse nimega Lada 4×4 maastur on Eestis taas müügil. Auto hind varieerub sõltuvalt mudelist 11 790 ja 12 990 euroni. Esimesena võttis teema üles portaal Autogeenius.

This slideshow requires JavaScript.

Üks ettevõtmise algatajatest, autoentusiast Taavi Siruli, kellega telefonitsi rääkisime palub esialgu hoogu tagasi hoida, sest see, kas ja milliseks kujuneb edasine suhe Lada 4×4 müügiga, on täna veel lahtine. “Kodulehel jah paistab see asi suurem kui praegu tegelikult on,” ütleb ta tagasihoidlikult.

“Umbes nädala pärast ehk saame rääkida rohkem. Praegu on tegu lihtsalt kahe Lada 4×4 autoga, mis on Eesti registris arvele võetud ning mis on siia toodud entusiasmi toel. Autod vastavad Euro6 nõuetele.”

Ladakeskuse kaudu on võimalik end Lada 4×4 proovisõidule registreerida. Seda saab teha kas Tartus või Pärnus. Meie panime end juba kirja, sest legendaarset maasturit peab ometi proovima.

FÄNNE JAGUB KAPAGA

Lada 4×4 on juba mõnda aega müügil Euroopa Liidus ning sel autol on oma fännkond nii Saksamaal kui ka Šveitsis, endistest sotsialismileeri riikidest rääkimata. Hea hind ja suurepärane sõiduvõimekus on, olenemata nimemuutusest, sel autol ju alles.

“Päris auto” ihalejale on Lada 4×4 see õige valik. Näiteks 3-ukseline Lada 4×4 klassik, mis oma kujustuses on jäänud truuks pea 40 aasta tagusele disainile, on varustatud 1,7-liitrise 8-klapilise mootoriga, mil võimsust koguni 83 hobujõudu (varasema 1,6-liitrise Niva 76 hobusega võrreldes).

Euro6 normidele vastav jõuallikas tuleb koos igiammuse kauamängiva 5-käigulise käsikastiga ning suudab autot “nullist sajani” liigutada 17 sekundiga. Kombineeritud kütusekuluks 100 km kohta märgib tootja 9,9 liitrit.

Lada 4×4 kabiin on samuti suures osas vana hea Niva pealt maha viksitud, ikka seesama kobakas rool ja lämakad istmed – milleks muuta midagi, mis hästi töötab?

Autosse mahub istuma 4 inimest, pargipingi-laadsele tagaistmele tegelikult ka rohkem, aga turvavöid jagub vaid kahele. Valida on viie värvi vahel ning kel soovi, saab tellida veidi ka lisavarustust.

LADA VÕIKS TULLA TERVIKUNA

Igal juhul soovime Ladakeskusele omalt poolt palju edu, Taavi Siruli ütleb, et telefon on Lada – huviliste poolt purupunaseks sõidetud ning nüüd jääb üle vaid loota, et peagi Eestisse ka ametlik esindus tuleb.

Otse loomulikult ootab suur osa Lada 4×4 kamuflaažitud mudelit, ja ikka seda klassikalist, kolmeukselist… Sest viieukseline, olgem ausad, näeb natuke sedamoodi välja nagu oleksid disainerid enne auto joonistamist seent söönud…

Kui nii, siis ehk on võimalik ära näha ka teised AvtoVAZ tehase uudismudelid ning kokkuvõttes oleme ühe automargi võrra siinmail taas rikkamad.

Allikas ja pildid: Ladakeskus

KOMMENTEERI SIIN