Reede, 14. juuni 2024
Äsja Euro NCAP testide punktiliidriks tõusnud Subaru XV krossover jõudis Eestisse. XV on esimene Subaru sõiduk, mis on ehitatud uuele modulaarplatvormile. Auto hinnad algavad 22 900 eurost ning see mahutab kuni viis reisijat ja nende asjad ning on sobib meie vahelduvate tee- ja ilmaoludega.

Novembri lõpus läbi viidud Euro NCAP turvatestis saavutas Subaru XV 123,5 punkti, tõugates vaid ühe kümnendikuga troonilt Volvo XC 60 noobelmaasturi. Lisaks XV-le said Euro NCAPilt oma tulemuse ka Honda Civic, Mercedes X-Class, Jaguar E-Pace, Citroen DS 7 Crossback, e-Mehari EV, Porsche Cayenne ja BMW X3.

Euro NCAP testis 123,5 punkti saanud uus Subaru XV on ohutuse eest rohkelt tunnustust pälvinud juba üle kogu maailma. Veel enne Euro NCAP testi tulemuste avaldamist sai XV ka Jaapani NCAPi ohutuskatsetel maksimaalse ohutushinnangu ja kõigi aegade kõrgeima punktisumma.

Ühendriikides teenis uus Subaru XV USA maanteeohutuse kindlustusinstituudi (Insurance Institute for Highway Safety, IIHS) auhinna 2017 TOP SAFETY PICK+ kõrgeima turvalisuse eest. Seega kannab Subaru XV nüüd õigustatult maailma kõige turvalisema auto tiitlit.

Krossoveri XV standardvarustusse kuuluv Subaru juhiabisüsteem EyeSight saavutas autosid ja jalakäijaid hõlmavatel Euro NCAPi katsetel autonoomse hädapidurdusabi alal väga häid tulemusi.

Juhiabisüsteem EyeSight hõlmab kaht digitaalset stereokaamerat, mis jälgivad liiklust ja hoiatavad juhti eesoleva ohu korral ning rakendavad hädaolukorras pidureid.

Süsteem EyeSight jälgib ka auto külgedel toimuvat ja hoiatab juhti sõidurajalt soovimatu väljasõidu ohu korral ning aitab juhil sõidurajal püsida.

„Subaru on seadnud sihiks valmistada maailma turvalisemaid autosid. Uue Subaru XV saavutatud kõrgeimad ohutushinnangud üle maailma näitavad, et eesmärgi saavutamisel ollakse õigel teel.” ütles Subaru Nordic Baltikumi piirkonna juht Ringo Rahumeel.

TEHNOLOOGIA UUS TASE

Uues XV’s leiab rohkesti moodsat tehnoloogiat, põhivarustuses on automaatkäigukast, nelikvedu, Apple CarPlay/Android Auto ja EyeSight juhiabisüsteemid.

EyeSight süsteem tuvastab autosid, mootorrattaid, jalgrattureid ja jalakäijaid. Süsteemi kuuluvad kohanduv kiirushoidik, automaatpidurdus, sõidurajalt väljasõidu hoiatus, sõidurajal püsimise abisüsteem, kokkupõrget ennetav gaasivähendus ja reavahetusabi.

AUHINNATUD INTERJÖÖR

Subaru XV sisedisaini reastasid autonduse eksperdid tänavu maailma kümne parima autointerjööri sekka. Seda ilmestavad pehmed ja elegantsed materjalid ja see on moderne ning stiilne üheaegselt.

SEGMENDI PARIM MAASTIKUVÕIMEKUS

XV on omas segmendis kõige maastikusuutlikum krossover, alati nelikveoline ja klassi kõrgeima 221 mm kliirensiga. Baasvarustusse kuulub maastikusõiduabi süsteem X-MODE.

Allikas ja pildid: Subaru pressiruum

KOMMENTEERI SIIN