Neljapäev, 25. juuli 2024
Rootsi autotootja Volvo esitles 18. mail kahte 40 seeria ideeautot, mis panevad aluse uuele, väärtklassi kompaktautode kollektsioonile. Uued väikeautod on esimesed, mis on ehitatud Volvo uuele CMA platvormile.

Kompaktne modulaarplatvorm võimaldab mudelivalikusse tuua innovaatilised jõuallikad hübriidajamist elektriautoni ning autonoomse sõidu tehnoloogiad. Esimesed autod peaksid tootmisse jõudma juba 2017. aastal.

18. mail esitletud 40 seeria ideeautod – sedaan ja pisike pargimaastur – on ühtaegu suunanäitajad omas segmendis kui märgivad ettevõtte uue, üleilmse väikeklassi kvaliteettautode strateegia lansseerimist. Esimest korda annab Volvo aimu, mil moel luksuslike kompaktautode turule laienetakse.

Konkurentidele on see järjekordne väljakutse, pingutada rohkem, sest 40 seeria uued väikeautod järgivad sama disainisuunda, mida kogu Volvo-perekonna viimaste aastate ülipopulaarsed uustulnukad ning saavad varustusse kaasa kogu inseneritöö paremiku – innovaatilise ühenduvus- , elektri- ja autonoomse sõidu tehnoloogiad.

Volvo uued 40 seeria ideeautod on esimesed, mida ehitades on rakendatud täiesti uut, Compact Modular Architecture (CMA) kontseptsiooni. See kompaktne modulaarplatvorm on loodud spetsiaalselt väiksematele autodele ning selle loomisel on firma disaineritel ja inseneridel olnud vabad käed uute, julgete lahenduste otsimisel ja ellurakendamisel.

“Igal uuel tooteperekonna liikmel on oma eristuv iseloom – täpselt nii nagu see on päris perekonnas. CMA on meie ideeautodel aidanud püüda kinni midagi erilist, midagi nooruslikku. Uutel autodel on energiat – nad on justkui mässavad aga pilkupüüdvad urbanistlikud tegelased ja see eristab neid massist. Need autod on vaid põgus välgatus sellest, mis Volvol kompaktautodega plaanis on,” rääkis Thomas Ingenlath, Volvo Car Groupi disainijuht.

[huge_it_gallery id=”158″]

Volvo kompaktautode strateegia saab peamiseks komponendiks ettevõtte jätkuvas globaalse tegevuse ja finantsalase kontseptsiooni ümberkujundamises. Ettevõte on käivitamas ambitsioonikat taaselustamise plaani, mis repositsioneerib brändi, eesmärgiga paremini üleilmselt oma peamiste võistlejatega konkureerida. Ettevõtte strateegiate ümbersõnastamine ehk uuesti positsioneerimine viiakse läbi järgneva nelja aasta jooksul.

Rootsi autotootja uus globaalne kompaktautode valik pakub nii elektri jõul töötavat sõidukit kui ka Twin Engine pistikhübriidiga mudeleid. See on kooskõlas Volvo sõnastatud tegevuskavaga, elektrifitseerida kõik tooteportfellis olevad mudelid. Volvo on seadnud eesmärgiks, müüa aastaks 2025 kogu maailmas 1 miljon elektriautot.

“Lähenedes auto arhitektuurile ja jõuülekande arengule modulaarselt, oleme edukalt hüpanud oma arengus ette paljudest premium-klassi tootjatest,” lausub Dr Peter Mertens, Volvo Car Groupi arendustöö juht. “Meie uue täieselektrilise jõuallika võimalused avavad täiesti uue ja põneva peatüki Volvo eduloos.”

Lisaks julgele disainilahendusele ja elektrifitseeritud jõuülekannete võimalusele pakuvad uued autod ka laia valikut ühenduvusteenuseid ning maailma kõige arenenumat turvavarustuse standardpaketti ning muidugi üdini skandinaavialikku interjööridisaini.

“Uutel 40 seeria autodel on võimalus parandada meie turuosa ühes tähtsas ja kasvavas autotööstuse segmendis,” ütles Håkan Samuelsson, Volvo Cars’i president ja tegevdirektor. “Uus elektriliste jõuallikate programm kaasas endas mõlemat – uut, kompaktset Twin Engine pistikhübriidi ja täielikult elektrijõul liikuvat autot, mis mõlemad on kesksel kohal CMA programmis.” Samuelsson lisas, et esimene 40 seeria auto läheb tootmisesse tõenäoliselt juba aastal 2017.

[huge_it_gallery id=”159″]

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]See, mida meile täna näidati, on tuleviku väetis. Või siis suuremat sorti maavärin, mis saabub, kui turule veerevad Volvo V40 ja XC40, sest just nende autode homset olemust 40 seeria ideeautod kannavad. Pisike, ruumikas, luksuslik, kõige turvalisem, isesõitev, elektrimootoriga, jne. – lugupeetud keskkonnasõbrad, mis te siis nüüd ütlete? Aaa, et autojagamine on uus normaalsus ja keegi ei taha enam oma autot. Okei.

Teadlased ütlevad et… Plahvatuslik autojagamise buum toob kaasa, mille? Et inimesed hakkavad autosid rohkem kasutama! Sest kui on võimalik omamata sõita, või mitme peale pidada, siis miks ka mitte? Ja millega nad hakkavad sõitma? Elektriautodega! Hübriididega! Pluginatega! Väikeste toredate autodega, mis pakuvad maksimaalset luksust, turvalisust, ja võib-olla ka sõidavad ise… Bingo!

Allikas ja meedia: Tootja

KOMMENTEERI SIIN