Neljapäev, 25. juuli 2024
Veel selle aastanumbri sees peaksime näha saama Škoda tuliuut kompaktset luukpära, mis kannab nime Scala. Uustulnukale teeb ruumi Rapid, mille luukpäraversiooni Scala asendab.

Škoda vallutab üha uusi tippe. Uus kompakt-luukpära Scala nimi viitab, et trepist on kavas kiirete sammudega üles minna – ladina keeles tähendab scala treppi või taevaredelit. Rapid teeb ruumi uuele kvaliteedile.

Škoda on esialgu uue mudeli kohta jaganud paari pilti ja näpuotsaga tehnilist infot, ent vihjete põhjal saame öelda, et uustulnuk sarnaneb paljuski Vision RS  ideeautole. Seda esitleti mõni aeg tagasi Pariisi autonäitusel.

“Päris” mudelit ehk seeriatootmisse minevat autot ilmselt näidatakse laiemale publikule eeloleval kevadel, Genfis. Kui nii, siis on lootus, et 2019 jõuab Scala ka müügile.

Scala ehitatakse Volkswagen Grupi MQB A0 (PQ 24) platvormile, millel põhineb suur osa VAG superkompakte, sh VW Polo, Seat Ibiza, Škoda Fabia ning kõik olevad ja tulevad pisi-maasturilaadsed.

Juba spekuleeritaksegi, et peagi saame näha ka Škoda “nunnumaasturit”, midagi mis tuleb konkureerima praeguste hittidega nagu T-Roc või Renault Captur. Lootustele annab hoogu tõsiasi, et möödunud kevadel esitles Škoda Hiina turule mõeldud tupsununnut, nimega Kamiq. Seegi põhineb VAG PQ platvormil.

Jõuallikate osas jääb Scala esialgu seisusele kohaselt vaoshoituks – valikusse tulevad 3-silindriline 1-liitrine bensiinimootor, mil võimsust 109 hj ja 1,5-liitrine, 148 hj ottomootor. Hübriidajamit ei tule, sest selle ehitamine oleks Škoda inseneride sõnul liiga kulukas, küll aga on oodata üldist särtsutamist, see on firma strateegias kirjas.

Scala saab pardale Škoda uusima nutika infolustisüsteemi, mis peaks omas segmendis olema kõva sõna. On võimalik, et Lynk & Co ning Volvo eeskujul saab Scalast esimene Škoda mudel, mis toob kaasa moodsad autojagamise võimalused ning ühtlasi ühendub ka värkvõrku. Maailm januneb väikeste tarkade autode järele.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM[/dropcap] Igat Mladá Boleslavist tulevat uudist ja pilti tervitab maailm suure rõõmuga. Üks põhjus, miks see meid elevile ajab, on tšehhi rahvusauto kvaliteet ja areng – Škoda ON uus volkswagen (rahvaauto e.k.) ning Scala põhikonkurendiks saab ei rohkem ega vähem kui VW Golf. “Oma” Golf on tšehhidel seni ju valikust puudunud.

Intriig on õhus – millega vastad, Volkswagen? Miks me peaksime ostma VW kui saab Škoda? Suures osas on see ju badge engineering. Ja kui tahta sarnast autot teise märgiga, siis vaatavad Škoda ostu kaalujad täna juba Seati poole. Statistika on armutu, müüginumbrid näitavad, et hispaanlased on asunud tšehhide järel Euroopas uusi positsioone võtma. Niisiis, Volkswagen, millega vastad!?

Allikas ja meedia: Škoda

KOMMENTEERI SIIN