Esmaspäev, 27. mai 2024
Näidatakse 1 / 1
 • Sobiv linnasõiduk nii ühele, paarile kui kuni kahe lapsega perele
  
 • Saadaval 3-ja 5-ukselisena
  
 • Hind alates 9 900 eurost

[dropcap]AJALUGU[/dropcap] Septembris, 1982, veeres Hispaanias, Zaragoza tehase tootmisliinilt maha esimene, 3,62 meetri pikkune, kolmeukseline, üsna nurgelise loomuga Opel Corsa. Publik tervitas uustulnukat rõõmuga ning läbi nelja põlvkonna ja eri nimede all -Vauxhall, Chevrolet, Holden- on 12,4 miljonit supermini oma ratta kõikjal maailmas maha pannud.

Selline nägi 1982. aastal välj a esimese põlvkonna Opel Corsa A
Selline nägi 1982. aastal välj a esimese põlvkonna Opel Corsa A

[dropcap]LUGU[/dropcap]

2014. aastal esmaesitles Opel viienda põlvkonna Corsat, mis ehk mõõtudelt ja väljanägemiselt eelkäijast väga ei erinegi, küll aga võtab sõnatuks oma aktiiv-ja passiivturvavarustuse ning kaasaegsete mugavusvidinatega. Neile, kes on kursis Opeli arengusuuna ja motoga “innovatsioon massidesse”, ei tohiks pisiauto kellade ja vilede rohkus üllatusena tulla. Ülejäänutel on ahaa! elamust küllaga, sest B segmendi standardvarustuse otsas teeb Opel Corsa puhta töö.

Sellel pildil on koos kõik kuus Corsa põlvkonda. Esireas Corsa E, mille tootmist alustati aastal 2014
Sellel pildil on koos kõik kuus Corsa põlvkonda. Esireas Corsa E, mille tootmist alustati aastal 2014

[dropcap]DISAIN[/dropcap]

Corsa peibutab oma välimusega ilmselgelt õrnemat sugu. Selleks, et veenduda- tegu on naisteautoga, tuleb istuda autosse ja tõmmata alla päikesesirmid. Juhi kohal sirmis peeglike on; kõrvalsõitjal mitte. Tootja nimetabki peamise sihtrühmana pereema või noort naist, kelle esimene auto Corsa olla võiks.

Corsa välisilme tervikuna on, tõepoolest, pigem pehmelt naiselik, aga sel juhul on seda kogu Mark Adamsi disaineripliiatsi all uuenenud Opeli pesakond, Insigniast alates. Bumerangi meenutavad leed-päevasõidutuled ning bi-ksenoon esilaternad, rõhutatud tiivamotiiv, madalamale toodud ja kaasajastatud kujuga iluvõre- kui oled kord neid, ehtopellikke detaile näinud, on edaspidi margiga raske eksida.

Tagasihoidliku eestlase õnneks on Corsal rohkem ühist Opeli uue pesamuna Karli, kui värvikireva “tee ise oma vikerkaar” -Adamiga. Värvipalett pakub küll õrna leherohelist ja ekstra soovi korral roosatki, aga keegi ei sunni siinkohal põhivärvi sobitama 125 000 eri viisil sadade detailidega. Valida on kas 3- või 5-ukseline Corsa ning kolm varustustaset: Essentia, Enjoy või Cosmo. Neist müüduim tõenäoliselt keskmine, Enjoy.

Kolmeukselises versioonis näeb Corsa välja särtsakas ja naiselik. Väga sobilik linnasõiduks!
Kolmeukselises versioonis näeb Corsa välja särtsakas ja naiselik. Väga sobilik linnasõiduks!

[dropcap]RUUM[/dropcap]

Uste arvust sõltumata on Corsa 4,02 meetrit pikk. Viieukselise kitsast tagauksest läheb nagu nõiaväel sisse ka kogukas inimene. Neli ümara taljejoonega  täiskasvanut  ning üks algkoolilaps mahuvad Corsasse mugavalt istuma. Taga ei pea põlvi lõua alla tõmbama isegi siis, kui eesistuja oma tooli kõige tagumisse asendisse sõidutab. Keskel istuv laps kurdab, et varbad tuleb topsihoidja peale toetada.

Salongis jääb silma nutikas valguslahendus. Testautol on peal panoraamkatus, mille serv jookseb tagumise rea vahekohani. Tagasõitjate peade kohal on laes kõrgem jõnks, millesse on osavalt uputatud valgusti, mida vajadusel sisse lülitada.

Salongi panipaigad on pisikesed. Suure limonaadipudeliga siia autosse ei tule. Selle võib sokutada 285-liitrisse, topeltpõhjaga pakiruumi. Viie sõitja eri suuruses kodinad mahuvad sinna kenasti ära, ruumi jääb ülegi.

Salong mõjub stiilselt ja elegantselt. Kõik vajalik on käeulatuses.
Salong mõjub stiilselt ja elegantselt. Kõik vajalik on käeulatuses. Sport-versiooni salong on kogu oma nüansirikkuses lihtsalt edev!

[dropcap]JUHI TÖÖKOHT[/dropcap]

Parim koht Corsas on juhikoht. Kerge, ergonoomiline rool, mis City režiimis võimaldab manööverdada ka kitsastel tänavatel ning ühe nupuvajutusega “käed vabad” parkida. Loogiliselt paigutatud nupud, hea infograafika armatuuris; IntelliLink süsteem, 7-tolline puuteekraan keskkonsoolis, millelt nutitelefonis BringGo rakendust paarides navigeerida; kokkupõrkeväldik, esiklaasi soojendus, Opel Eye kaamera esiklaasil, mis annab teada kiiruspiirangutest, automaatselt lülituvad kaugtuled- loetelu võib pikalt jätkata.

[dropcap]SÕIDUOMADUSED[/dropcap]

Täislastis auto püsib kindlalt teel, aeg-ajalt vilgub pimeda nurga assistent või piiksub rajalt kaldumise süsteem. Teemüra häirivalt kõrva ei kosta, plastmass ei nagise; audiosüsteem on läbimõeldud, ka taha on muusika kuulda. Vedrustusele võib ette heita mõningast lamedust, konarlikul teel on tagaistmel tabureti-tunne. Lisana saab Corsale tellida sportvedrustuse, Cosmo varustustasemel on see vaikimisi juba olemas.

Tagareas jagub ruumi kuni kolmele, normaalmõõdus sõitjale. Mugavam on siiski, kui taga istuvad kaks täiskasvanut või kolm last.
Tagareas jagub ruumi kuni kolmele, normaalmõõdus sõitjale. Mugavam on siiski, kui taga istuvad kaks täiskasvanut või kolm last.

[dropcap]JÕUALLIKAD[/dropcap]

Valikus on 7 bensiini-, 2 diisel- ja 1 LPG-jõuallikas. 70-115 hj võimsusvahemikus saab Corsale valida kas vabalthingava (1,2l või 1,4l) või (1,0l või 1,4 l) turbo-ottomootori. 1,3l diisel on kahes võimsusvariandis, kas 75 või 95 hj. Juurde pakutakse esialgu 6-käigulist manuaalkasti, aga 1000€ eest saab juurde ka automaadi.

90 hj 1-liitrine ecoFlex kolmesilindriline bensiinimootor, mis veab autot peaaegu et kuulmatult, aga reipalt edasi ning on sealjuures üsna ökonoomne, tundub Corsale optimaalse valikuna. Maanteel on täislastis auto kütusekulu 5,5l/100 km, linnas 6,8l/100 km kohta. Ökonoomsust lisab start/stopp süsteem, mis ristmikel kiirelt reageerib.

Corsa E jõuallikad on Opeli moodsaimad- ökonoomsed ja särtsakad
Corsa E jõuallikad on Opeli moodsaimad- ökonoomsed ja särtsakad

[dropcap]HIND[/dropcap]

Viienda põlvkonna Opel Corsa hinnad algavad 9900 eurost ning arvestatava mugavusvarustusega auto hind jääb kuskile 13 000 euro kanti. 4 aastat või 120 000 km läbisõidu garantiid, madalad hoolduskulud ja (ikka veel) uskumatuna näiv lisavarustuse nimekiri teevad Corsast omas segmendis tõelise staari.

Tuleb loota, et Eesti ostja saab tasapisi oma Opeli-pelgusest üle ning annab panuse tootja eesmärki, tõusta aastaks 2022 Euroopa suuruselt teiseks autotootjaks.

[huge_it_gallery id=”7″]

 

Opel Corsa E

63%
63%
Vahva väikeauto!

Opel Corsa on kaasaegse joonega ning rikkaliku varustusega väikeauto, mis on mõeldud peamiselt linnas ja suburbias liiklemiseks. Sobib naisele, aga ka armastavale paarile ning kuni kahe väikelapsega perele. Sel juhul soovitame valida viieukselise Corsa.

 • Disain
  6
 • Kvaliteet
  7
 • Juhi töökoht
  6
 • Infolustiväli
  6
 • Ruumikus
  6
 • Sõiduvõimekus
  7
 • Pimeda-ja libedasõit
  6
 • Hind
  8
 • Ülalpidamiskulud
  7
 • Atraktiivsus järelturul
  4
 • Lapsesõbralikkus
  7
 • Accelerista faktor
  6
Näidatakse 1 / 1
blank

Ylle on teinud teadus-, haridus- ja keskkonnateemalisi telesaateid ning töötanud vabakutselise (kirjutava) ajakirjanikuna. Alates 2015 WWCOTY rahvusvahelise kohtunikekogu liige. 2015. aastal pälvis Ylle riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija auhinna. Acceleristas vastutab Ylle lehe väljaandmise eest ning kirjutab aeg-ajalt talle omase otsekohesusega

KOMMENTEERI SIIN