Esmaspäev, 17. juuni 2024
Volkswagen päästab veel, mis päästa annab, ja toob välja, et kliendisõbralike lahenduste leidmine oli tähtsaks osaks tehniliste meetmete väljatöötamisel. Meetmete tõhusaks rakendamiseks jagati asjassepuutuvad mudelid mitmesse gruppi.

1,2-, 1,6- ja 2,0-liitristele EA189-mootoritele on plaanis tarkvara uuendamine. Puhast tööaega kulub selleks umbes pool tundi. Lisaks paigaldatakse 1,6-liitrise mootori sisselasketrakti õhuvoolu korrektor, koos tarkvara uuendamisega on ajakulu alla 45 minuti.

Pärast meetmete elluviimist vastavad sõidukid kehtivatele heitmenormidele, sihiks on selle vastavuse saavutamine ilma mootori võimsust, kütusekulu ja dünaamikat halvendamata.

Klientide mugavuse huvides avati spetsiaalne veebileht, kus kõik Volkswageni kliendid saavad ise kontrollida, kas diiselmootorite teema puudutab nende sõidukeid. Vastaval tagasikutsumisele pühendatud veebilehel võib iga klient sisestada oma sõiduki tehasetähise (VIN-koodi) ja saada täpset infot. Lisaks palutakse sõidukiomanikel registreeruda, et leppida enda valitud Volkswageni hoolduspartneriga kokku aeg tehniliste meetmete elluviimiseks. Ajalises skaalas kestab meetmete elluviimine kogu 2016. aasta.

Tagasikutsumine on juba alanud 2.0 TDI mootoriga Volkswagen Amarokidest. Mootori uue juhttarkvara paigaldamine tähendab, et Amarok vastab nüüd EU5-heitmenormidega kehtestatud piirväärtustele. Algusest peale oli Volkswageni eesmärgiks meetmete elluviimisel mitte muuta sõidukite kütusekulu, suutlikkuse, CO2-heitmete ja müra näitajaid. Saksamaa riiklik liiklusamet kinnitas, et Amaroki puhul on see eesmärk täielikult saavutatud.

Mõne nädala pärast jõuab järg ka Passati ja teise 2.0 TDI mootoriga mudeliteni. 1,2-liitriste mootorite parendustööd on plaanitud teise kvartali lõppu. Tagasikutsumised lõppevad meetmete elluviimisega 1,6-liitristel mootoritel, neid töid teostatakse alates kolmandast kvartalist.

Volkswagen rõhutab, et sõidukid on jätkuvalt tehnilises mõttes turvalised ja sõidukõlbulikud ning neid võib liikluses kasutada ilma mingite piiranguteta.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Igasuguste jamade puhul on jamast endast vaat et olulisemgi veel see, kuidas sellega tegeletakse ja toime tullakse, sellele reageeritakse – kas seda tunnistatakse, kuidas seda parandatakse ja kommunikeeritakse. Kuigi Volkswagenil oli selles osas pisut konarlik algus, siis õnneks on lootust, et nad arenevad. Aga seni, kuni me neil silma peal hoiame, viige oma diisel-Volkswagenid hooldusesse.

Allikas: Volkswagen

KOMMENTEERI SIIN