Esmaspäev, 27. mai 2024
Peugeot e-Traveller on kuni 9-kohaline väikebussiversioon e-Expert e-kaubikust. Valikusse tuleb kaks akut: 50 kWh ja 75 kWh, viimase sõiduulatus on  – 330 km (WLTP). Sõiduk sobib nii teenusvedudeks kui ka suurperele. Baltimaades jõuab see müügile 2021. aasta alguses.

Peugeot teeb oma tarbesõidukite segmendis sama, mida on juba teinud 208 ja 308 mudelitega: pakub diisel- ja bensiinimootorite kõrvale ka elektriajamiga versiooni. e-Travellerit saab valida kolmes kerepikkuses ja kuni 9-kohalisena. Tippvarustuses on see ülimalt kaasaegne sõiduvahend. Buss on 1,90 m kõrge.

Professionaalseks reisijate veoks sobivad Business ja VIP varustuspaketid, mis pakuvad istet vastavalt 5-9 või 6-7 reisijale, mugavust lisavad kontaktivabalt, vaid jalaviipega avanevad ja sulguvad külgmised liuguksed.

VIP varustusastmes lisandub õrna õhuringlusega kolmetsooniline kliimaseade ning panoraamvaatega toonitud klaaskatus. Küljeaknad on 70-90% ulatuses toonitud.

Nii Active kui Allure varustuspaketiga e-Traveller mahutab istuma 5 kuni 8 inimest, sobides suuremale perele, ja neile, kel autos rohkem ruumi vaja. Istmed on kergesti ümberkorraldatavad. 

Grip Control veojõu kontrollsüsteem tagab kindla teelpüsivuse igasugusel maastikul ja igasuguse ilmaga – see süsteem on meile tuttav juba varasematelt Peugeot linnadžiibi- ja tarbesõidukimudelitelt.

Kolm kerepikkust

Nagu sisepõlemismootoriga Traveller, tuleb ka elektriline e-Traveller harjumuspäraselt kolmes kerepikkuses: L1 (4.60 meetrit), L2 (4.95 meetrit) ja L3 (5.30 meetrit).

Sõltumata pikkusest ei ületa ükski modifikatsioon kõrgust 1.90 m, praamil läheb see sõiduautona arvesse ja ka parkimismajades ei teki juurdepääsuga probleeme.

Kõige lühema kerega (4.60 meetrit) e-Traveller väikebuss mahutab vaatamata lühikesele kerele kompaktselt ja mugavalt istuma kuni üheksa inimest.

Eemaldades II ja III rea istmed, on e-Travelleri pakiruumi mahutavus kuni 4900 liitrit. 9 reisija konfiguratsioonis on kasutada 1500-liitrine pakiruum. Pakiruumile on mugav juurde pääseda tänu avatavale tagaaknale.

Lisaks on bussi sõitjateruum varustatud lugematu arvu erinevate hoiukohtadega, mille taskute kogumaht on 74 liitrit. Bussile võib sappa haakida kuni 1000 kg raskust.

Järgmise põlvkonna efektiivsus

Peugeot e-Travelleri elektriajam on sarnane Peugeot uusima väikeauto e-208 ja linnamaasturi e-2008 ajamiga. Muudatusi on tehtud vaid jõuülekandes, mis võtab arvesse kerekuju ja koormuse eripärasid.

50 kWh aku on saadaval nii L1, L2 kui L3 kerepikkuse puhul ja see võimaldab kuni 230 km sõiduulatust WLTP mõõtmisstandardi järgi. L2 ja L3 kerepikkusega e-Traveller’ile saab valida 75 kWh aku, mille sõiduulatus ühe laadimisega on kuni 330 km (WLTP). Sõiduulatust mõjutavad ilm, kiirus, sõiduviis, kui kantav raskus.

Peugeot e-Travelleri 3 sõidurežiimi aitavad vastavalt oludele sõiduulatust optimeerida: Eco sõiduviis (60 kW ja  180 Nm) võimaldab läbida maksimaalse võimaliku arvu kilomeetreid.

Normal sõidurežiim (80 kW, 210 Nm) optimeerib aku jõudlust ning sobib igapäevasõitudeks. Power-režiim (100 kW, 260 Nm) tagab maksimaalse jõudluse, et transportida suuremat seltskonda ja pagasit.

e-Traveller on varustatud kahe mootorpidurduse režiimiga: Moderate ehk mõõdukas aeglustus, mille aeglustus on sarnane sisepõlemismootoriga autole ja Augmented ehk võimendatud aeglustus, mis suurendab aeglustust kiirenduspedaali vabastamisel, laadides seeläbi ka akut.

e-Travelleri kabiini kütab võimas 10 kW soojuspump ja sõitjateruumi saab ka eelsoojendada või -jahutada juba enne sõidu alustamist. Lisaks aitab see funktsioonkiiremini saavutada aku õige töötemperatuuri.

Sõltuvalt versioonist saab puutetundlikul ekraanil või MyPeugeot® rakenduse kaudu jälgida e-Travelleri laetuse taset ning seadistada laadimise alustamist ja lõpetamist.

Peugeot e-Traveller: sõitjateruum
Mugavus ja turvalisus 

100% elektriline Peugeot e-Traveller on sarnaselt oma sisepõlemismootoriga variantidele funktsionaalne ja sel on ohtralt mugavusvarustust ning juhiabisüsteeme:

 • Jalaviipega avatavad külguksed
 • Võtmevaba sisenemine ja käivitus
 • Esiklaasinäidik
 • Grip Control maastikusõidurežiimi valits
 • Kallakult startimise abi
 • Taha- ja pealtvaatekaamera
 • Kohanduv püsikiirusehoidja
 • Aktiivne reajälgimissüsteem
 • Laupkokkupõrke hoiatus
 • Automaatne hädapidurdussüsteem
 • Juhi tähelepanu kontrolliv seade
 • Automaatselt ümberlülituvad lähi/kaugtuled,
 • Liiklusmärkide tuvastamine ja intelligentne kiiruse kohandamine
 • Aktiivne pimenurga jälgimine

Kaasaegse igapäevaelu lahutamatu osa – nutitelefon – on sama lahutamatu ka e-Traveller’is – telefon ühendub hõlpsalt keskkonsooli ekraaniga ning kuvab olulisema sisu nutiseadmest ekraanile kas Apple CarPlay™ või ka Android Auto™ abil.

Kiirusel kuni 30 km/h on Peugeot e-Traveller väikebussile lisatud elektrisõidukile iseloomulik hääl, et jalakäijad, jalgratturid, kergliiklejad sõidukit kuuleksid ning saaksid turvaliselt eest ära astuda. 

Sõiduki hinnast ei ole midagi teada: kõige “kangem” tavaversioon maksab ligi 39 000 eurot. Elektriline buss on tõenäoliselt 8-10 000 euro võrra kallim. 

Pildid ja allikas: tootja

KOMMENTEERI SIIN