Teisipäev, 28. mai 2024
Facebook on tore asi, võimaldades koduseinte vahelt maailmaga suhelda ja turuplatsil osta müüa ja vahetada. Marketplace’i sõnumite nägemiseks on arvutikasutaja pidanud senini võimlema nagu akrobaat köiel, tegevus on ajakulukas ja suur osa asjadest lihtsalt kadunud. 18. veebruaril on aga kui imeväel ilmunud sõnumirakendusse Marketplace’i ikoon. Ja see teeb elu oluliselt lihtsamaks!
Nagu imeväel ilmus FB sõnumirakendusse eraldi Marketplace’i ikoon

Facebooki turuplatsil võib kulutada tunde omale mõnd tarvilikku asja ostes või ise müües. Asukohta saab lihtsa näpuliigutusega muuta ning otsiraadiuse vastavaks sättida.

Kui keeled suus, võid raalida nii Venemaa, Tšehhia, Prantsusmaa või (praegusel ajal eriti populaarne) Soome ja Läti ostukuulutusi.  Kõige lihtsam on siiski Eestist otsida, pakid käivad ja mõne päevaga on ihaldatud ese käes.

Paraku on seda tegevust seni saatnud pidev jampsimine Marcetplace’i sõnumitega: need kaovad kui mutiauku ja nende ülesleidmiseks on tulnud võtta kas nutitelefon, laadida arvutisse mobiilne sõnumirakendus, kirjutada kõik oma tehingud koos kontaktidega üles või lasta asjal lihtsalt minna isevoolu teed.

Mina olen kiire arvutis kirjutaja aga täielik käpard nuhvlisõnumite saatmisel. Sestap vedasin alla FB nutitelfade jaoks mõeldud rakenduse ning otsin oma turuplatsi suhtlust sealt.

Sellegagi on “aga” – kui FB arvutirakenduses kuvatakse kuulutuste ülareas “See details” ning sellele vajutades on võimalik minna müügisolevat eset lähemalt vaatama, siis mobiilses rakenduses pead sa kõigepealt müüjaga poolelijäänud vestluse elustamiseks ütlema “möh” või panema emoji, et vestlus ilmuks arvutirakendusse, kust omakorda pääseb kuulutuse juurde.

Arvutis kasutatavas nuhvlirakenduses saab valida, kas soovid näha niisama sõnumeid või turuplatsi suhtlust
Mugavalt kõik sõnumid üheskoos

18. veebruari hommikul Facebooki ja sõnumiriba avades vaatas vastu meeldiv üllatus: Marcetplace’i ikoon! Pole vaja enam sebida mitme rakenduse vahel või end silme eest mustaks vihastada, et otsida poolelijäänud kaupa, klõps! ikoonile ja olemas! Samuti annab rakendus märku uute sõnumite saabumisest.

FB on mulle mõne korra teinud trikki “aga internet sai otsa” ja tühjendanud omatahtsi vestluste ajaloo. Selleks, et segadusi vältida, olen vanad kirjad järjekindlalt ära kustutanud.

Turuplatsi kuulutustest tuleb, selleks, et need vestlusi ei koormaks, enne väljuda (“leave chat”) ja seejärel need kustutada – vastasel juhul kerkivad need suvalisel ajahetkel arhiivist esile kui müüja midagi muudab või märgib eseme näiteks müüduks.

Tänu uuele ikoonile on kõik kauplemise jutud üheskoos ning neid on lihtne hallata. Kui kaup koos, siis lahkud ja kustutad. Vabandust: tänad, lahkud ja kustutad. Sest müüjale ostu kohta tagasiside andmine on elementaarne viisakus, kas te ei arva nii!?

Facebooki Marketplace’i otselink on siin ja siit saab lugeda, kuskohast netis ostelda

blank

Ylle on teinud teadus-, haridus- ja keskkonnateemalisi telesaateid ning töötanud vabakutselise (kirjutava) ajakirjanikuna. Alates 2015 WWCOTY rahvusvahelise kohtunikekogu liige. 2015. aastal pälvis Ylle riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija auhinna. Acceleristas vastutab Ylle lehe väljaandmise eest ning kirjutab aeg-ajalt talle omase otsekohesusega

KOMMENTEERI SIIN