Teisipäev, 21. mai 2024
Eestis jõudsid müügile Samsungi uued keskklassi telefonid Galaxy A53 5G ja Galaxy A33 5G, mis saavad eelkäijatega võrreldes muuhulgas parema aku, kaamerad, ekraani värskendussageduse ja nelja põlvkonna jagu Androidi uuendusi.

Uued telefonid on varustatud suure 5000 mAh akuga ja kõrge värskendussagedusega ekraanidega. Lisaks saavad kõik seadmed nüüd neli põlvkonda Androidi uuendusi.

„Meie A-seeria telefonid on igal aastal ühed enim ostetud telefonid Eestis, mis näitab, et oleme nende seadmetega suutnud saavutada väga hea hinna ja kvaliteedi suhte. Kui S-seeria seadmed on mõeldud neile, kes tahavad tehnoloogiavaldkonna absoluutset tippu, siis A-seeria telefon sobib hästi näiteks noortele, kes soovivad häid funktsioone soodsama hinnataseme juures,“ sõnas Samsung Eesti mobiilidivisjoni juht Antti Aasma.

Aasma sõnul on noorte jaoks mõistagi telefoni puhul väga oluliseks just kaamerad, mida on Galaxy A53 tagaküljel neli – 64 MP põhikaamera, 12 MP ülilainurkkaamera, 5 MP makrokaamera ja 5 MP sügavuskaamera. Esiküljel on seadmel 32 MP esikaamera, mis sobib hästi väga teravate selfie’de tegemiseks. Galaxy A33 tagaküljel on samuti neli kaamerat – 48 MP põhikaamera, 8 MP ülilainurkkaamera, 5 MP makrokaamera ja 2 MP sügavuskaamera. Mõlema seadmed põhikaamerad on varustatud ka optilise pildistabilisaatoriga (OIS), et värisevast käest või hämarast valgusest hoolimata paremaid pilte teha.

Disainilt sarnanevad telefonid eelmise aasta Galaxy A52 mudelile. Ekraani ääred on tehtud äärmiselt õhukeseks, et selle vaatamiskogemus oleks võimalikult mugav ning seda katab ka vastupidav Corning Gorilla Glass 5 ekraaniklaas. Tagakaamerate jaoks on seadme korpusest pisut väljaulatuv kontuur.

Samsung A33 ja A53

Galaxy A53 tuleb 6,5-tollise FHD+ Super AMOLED ekraaniga, mis toetab ka 120 Hz värskendussagedust, mis kulub marjaks ära näiteks telefoniga mängides. Galaxy A33 ekraan on 6,4-tolline ja 90 Hz värskendussagedusega.

„Kindlasti on märkimisväärne ka telefonide aku. Mõlemal uuel telefonil on 5000 mAh aku, mis on sama suur kui meie tänavusel tipptelefonil Galaxy S22 Ultra. Seega saab nende telefonidega kindlasti terve töö- või koolipäeva rahulikult hakkama ja jääb veel ülegi,“ rääkis Aasma. Kõik seadmed toetavad ka Samsungi 25 W kiirlaadimist.

Mälu poolelt on Galaxy A53 mudelil 6 GB muutmälu ja 128 GB salvestusruumi ja soovi korral saab valida ka 8 GB muutmälu ja 256 GB salvestusruumiga mudeli. Galaxy A33 telefon on 6 GB muutmälu ja 128 GB salvestusruumiga. Soovi korral saab seadmetele lisada kuni 1 TB mälukaardi.

Kõik uued telefonid tulevad uue Android 12 operatsioonisüsteemiga ja Samsungi One UI 4.1 kasutajaliidesega. Lisaks on Samsung kinnitanud, et kõik uued A-seeria seadmed saavad kuni neli põlvkonda Android operatsioonisüsteemi, One UI kasutajaliidese uuendusi ja kuni viis aastat turvauuendusi.

Samsung A33 ja A53 specidFotod: Samsung

KOMMENTEERI SIIN