Esmaspäev, 15. aprill 2024
Samsung avalikustas ettevõtte selle aasta tipptelefoni Galaxy S23. Uusi seadmeid tuleb müügile kolm – Galaxy S23, Galaxy S23+ ja Galaxy S23 Ultra. Ultra mudelilt leiab sel aastal lausa 200 MP resolutsiooniga kaameraga ja kõik telefonid on nüüd varustatud Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 protsessoriga.

Kolleegid Arvutimaailmast tegid ürituselt ka ülevaatliku video, lisa ja tehnilisi andmeid saab “paberil” näha allpool:

„Sel aastal on meie Galaxy S23 seerias palju olulisi uuendusi. Üheks suuremaks on muidugi 200-megapiksline kaamera Galaxy S23 Ultra tagaküljel, mis võimaldab teha enneolematult teravaid ja detailseid fotosid ning lisab palju uusi ja huvitavaid võimalusi lahedate piltide tegemiseks. Samuti on kõik telefonid varustatud Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 protsessoritega, mis on Eesti regioonis esmakordne ja toob kasutajatele suurepärase kiiruse, olles sealjuures varasemaga võrreldes palju energiasäästlikum,“ sõnas Samsung Eesti mobiiliseadmete tootekoolitaja Kirill Kozlov.

Galaxy S23 Ultra on Samsungi telefonidest esmakordselt varustatud 200 MP põhikaameraga, mille abil saavad kasutajad teha eriti teravaid ja kvaliteetseid fotosid. Pärast foto tegemist kasutab telefon spetsiaalset pikslite ühendamise (pixel binning) tehnoloogiat, mis võtab kõrge resolutsiooniga 200 MP foto ja ühendab sellel olevad pikslid kokku, et foto jääks teravam ja kvaliteetsem. Lisaks sellele on kõik uued Galaxy S23 seeria telefonid varustatud uuenenud pilditöötlustarkvaraga, mis parandab märkimisväärselt hämarates oludes pildistamise võimekust.

Kolmest uuest mudelist kõige suurem ja võimsam on Galaxy S23 Ultra, millel on 6,8-tolline QHD+ Dynamic AMOLED 2X ekraan, mis toetab 120 Hz värskendussagedust ja suudab aku säästmiseks viia vajadusel värskendussageduse isegi 1 Hz peale. Seadmel on korralik 5000 mAh aku, kuni 12 GB muutmälu ja kuni 1 TB sisemist salvestusruumi. Sarnaselt eelmisel aastal turule tulnud Galaxy S22 Ultra telefonile on ka Galaxy S23 Ultra varustatud telefoni sisse integreeritud puutepliiatsi ehk S Peniga, mida saab soovi korral telefonist välja võtta ja märkmete tegemiseks kasutada. Samuti toimib pliiats puldina näiteks fotode tegemiseks või telefonile läbi õhu käskluste andmiseks.

Galaxy S23+ ja Galaxy S23 tulevad vastavalt 6,6-tollise ja 6,1-tollise FHD+ Dynamic AMOLED 2X ekraanidega, mis toetavad kuni 120 Hz värskendussagedust. Galaxy S23+ sees on 4700 mAh aku ja Galaxy S23 telefonis 3900 mAh. Mõlemal seadmel on 8 GB muutmälu ja kuni 512 GB salvestusruumi.

Galaxy S23 Ultra tagumisel küljel on kokku neli kaamerat – 12 MP lainurkkaamera, 200 MP põhikaamera, 10 MP 3x optilise suumiga telefotokaamera ja 10 MP 10x optilise suumiga telefotokaamera. Seadme esiküljel on 12 MP selfikaamera.

Galaxy S23+ ja Galaxy S23 on mõlemad varustatud kolme tagakaameraga – 12 MP lainurkkaamera, 50 MP põhikaamera ja 10 MP 3x optilise suurendusega telefotokaamera. Esiküljel on mõlemal seadmel 12 MP selfikaamera.

Kõik S23 on IP68 reitingule vastavalt vee- ja tolmukindlad ning ekraanid on turul esimesena kaetud vastupidavama Corning Gorilla Glass Victus 2 klaasiga. Kõik seadmed on varustatud Android 13 operatsioonisüsteemi ja Samsungi One UI 5.1 kasutajaliidesega. One UI 5.1 pakub kasutajale laias valikus võimalusi telefoni täpselt enda soovide järgi seadistada, näiteks lülitada sisse unerežiim, kus telefon lülitab valitud ajal ekraaniteema automaatselt tumedaks (dark mode) ning lülitab välja teavituste helid.

Kõiki telefone kaitseb paljude riikide ja asutuste poolt tunnustatud turvasüsteem Samsung Knox. Lisaks on telefonides olemas Security Dashboard, mis annab kasutajale põhjaliku ülevaate, millisel rakendusel on tema andmetele ligipääs ja kuidas see rakendus neid kasutab. Lahenduse kaudu saab neid sätteid ka mugavalt ümber muuta.

Uute seadmete loomisel on panustatud ka keskkonnahoidu, mille tulemusel on uutes Galaxy S23 seeria telefonides varasemaga võrreldes veel rohkem taaskasutatud alumiiniumi, klaasi ja plastikuid, mis on saadud ookeanidesse hüljatud kalavõrkude taaskasutamisest. Lisaks on iga Galaxy S23 pakendatud 100% taaskasutatud paberist valmistatud pakendisse. Kõigile uutele telefonidele garanteerib Samsung neli põlvkonda Android operatsioonisüsteemi uuendusi ja viis aastat turvauuendusi.

Uued Galaxy S23 seeria telefonid on müügil juba tänasest Samsung.ee veebipoes, Ülemiste keskuse esinduskaupluses ja edasimüüjate poodides. S23 maksab 949 €, S23+ 1199 €, Ultra alates 1409 €. Tehnilised andmed on järgnevad:

Samsung Galaxy S23 Ultra andmed

Samsung Galaxy S23 ja S23+ andmed

Meedia: Arvutimaailm, Samsung

KOMMENTEERI SIIN