Esmaspäev, 15. juuli 2024
Google avalikustas äsja 17. statistikaülevaate “Year in Search“, kus näeb ka 2017. aastal Eestis enim populaarsust kogunud otsingud. Mida me õigupoolest kõige rohkem guugeldame? Päringute edetabel on täis üllatusi, näiteks troonivad telesaadete päringutipus venekeelsed programmid.

Populaarseimad otsingud langevad suuresti kokku sel aastal Eesti ühiskonnas aset leidnud sündmustega ning meedias palju kõneainet pälvinud teemadega.

Kõige populaarsemaks otsingufraasiks osutus „ID kaardi sertifikaatide uuendamine“, seda seoses sel sügisel lahvatanud skandaaliga turvarisikiga ID-kaartide ümber.

Suurt huvi tunti ka oktoobris toimunud kohalike omavalitsuste valimiste valimistulemuste kohta. Populaarseimate otsingusõnade esikümnest leiab muuhulgas ka näiteks palgakalkulaatori ning fidget spinneri ehk näpuvurri, mis sel aastal ülemaailmselt tõeliseks mängufenomeniks osutus.

Muusikutest ja bändidest otsiti enim infot suvel Eestis kontserdi andnud menubändi Rammsteini ning saates “Su nägu kõlab tuttavalt” üles astunud Valter Soosalu, Marta Laani ja Bert Pringi kohta. Populaarseimaks otsitud telesaateks osutus ETV+ kanalis novembris startinud hinnatud vene komöödiasari „Olga“.

Enim otsitud sõnad ja fraasid
1. ID kaardi sertifikaatide uuendamine
2. iPhone 8
3. Valimistulemused
4. Palgakalkulaator
5. Politsei ja piirivalveamet
6. iPhone X
7. Fidget Spinner
8. Tuludeklaratsiooni esitamine
9. Smart ID
10. Coop pank

Enim otsitud muusikud ja bändid
1. Rammstein
2. Linkin park
3. Valter Soosalu
4. Marta Laan
5. Bert Pringi

Enim otsitud telesaated
1. Oльга
2. Физрук
3. Prooviabielu
4. Stranger Things
5. Väikesed hiiglased

Enim otsitud üritused ja tähtpäevad
1. Valimised
2. Eurovisioon
3. Isadepäev
4. Emadepäev
5. Eesti laul
6. Laulupidu
7. Muinastulede öö
8. Jaanituled
9. Õllesummer
10. Vastlapäev

Rohkem infot selle kohta, mida me siin Eestis kõige rohkem guugeldame, leiab Google’i veebilehelt ja blogist. Ilmselgelt ei otsi me internetist igapäevaselt teadusuuringuid ega ka sõiduplaane – rõhk on kergemal meelelahutusel. Tsirkust ja leiba, nii on!

Allikas ja meedia: GYIS

KOMMENTEERI SIIN