Kolmapäev, 22. mai 2024
Gert Kasak ja Marko Habicht Arvutimaailma Youtube’i kanalist testivad seekord Sony a7S II kaamerat ning leiavad, et tegu on tõelise pimeduse rüütliga. Mingi maagia selles kaameras peidus igatahes on!

“Müstiline kaamera, mis näeb rohkem kui inimsilm. Ma ei tea kui palju seda sinist suitsu on sisse mahutatud, aga mingi must maagia on selle asjaga seotud,” kirjutab Marko.

SONY A7S II TEHNILISED ANDMED

12 megapiksline ülitundlik täiskaader sensor
Sensori tundlikkus kuni ISO 409600
5-teljeline keresisene stabilisaator
Kõrge kontrastiga 2,4 megapiksliga OLED elektrooniline pildiotsija
100Mbps XAVC S 4K UHD 3840×2160 25p videosalvestus
Ühenda nutiseadmega kasutades WiFi ning NFC ühendust

Sony a7S II 12,2 megapiksline sensor on disainitud võimalikult paindlikuks video- ja fototööks. See täiskaader sensor pakub suurt dünaamilist ulatust kogu oma ISO 50 – 409600 tundlikkuse juures.

Suur BSI tüüpi vahedeta mikroläätsedega disain võimaldab suuremat tundlikkust ning paremat valguse talletamist minimaalse müraga.

Lisaks on sensoril kasutusel “direct pixel readout” metoodika. See tähendab seda, et kogu sensori pikslite info loetake üles – ühtegi rida ei jää vahele, ühtegi pikslit ei kombineerita teisega kokku.

Sellisel meetodil saab FullHD või 4K videot salvestades kasutada ära kogu sensori võimekus ning saavutada veel kvaliteetsemat tulemust.

Kiire BIONZ X™ pildiprotsessor

Pildiprotsessori töö kaameras ei ole ainult info pakkimine arusaadavasse vormi. Pildiprotsessori töö hulka kuulub ka esmane pildiparandus vastavalt kaamera ning objketiivi omapäradele.

Uus BIONZ X protsessor kasutab difraktsiooni vähendavat tehnoloogiat, alapõhist müraeemaldust ning palju muud – seda kõike selleks, et kõik 12,2 miljonit pikslit oleks võimalikult täpse andmestikuga ning madala müraga.

Eriti suur tundlikkus ning dünaamiline ulatus

Kaamera, mille maksimaalne tundlikkus on kuni ISO 409600 ning mille dünaamiline ulatus on eriti lai, võimaldab pildistada ning filmida ka väga ekstreemsetes, nõrga valgusega oludes.

14-bit pakkimata RAW fail

a7S II toetab 14-bitiseid pakkimata RAW faile. See tähendab, et kaamera talletab kogu sensorilt tuleva info toorfaili ning kasutajal on järeltöötluses rohkem materjali perfektse foto loomiseks.

Loe rohkem siit

Allikas ja pilt: Arvutimaailma Youtube’i  kanal, Photopoint

KOMMENTEERI SIIN